Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Problem z układem pokarmowym kota  (Przeczytany 2839 razy)

Yoben

• Podglądacz
Problem z układem pokarmowym kota
« dnia: Marzec 12, 2015, 02:28:44 pm »
Witam serdecznie! Jestem nowy na tym forum, ale zanim się przywitam, mam bardzo ważną sprawę!

Mam taki problem z moim kotem: od jakiegoś czasu zaczyna się krztusić i próbuje zwymiotować kulki sierści, tyle że nie zawsze się to mu udaje, przez co biedak strasznie się męczy. Ponadto stracił apetyt. Wiem, że idzie wiosna i wszystkie futrzaki naturalnie gubią sierść i nie da się temu zapobiec. Tylko czy istnieje jakiś sposób na to, żeby mu pomóc? Wiem, że dzikie koty jedzą trawę, która pomaga im zwrócić połkniętą sierść, natomiast mój Franky jest trzymany tylko w domu.
Może istnieją jakieś specyfiki, które rozpuszczają połkniętą sierść, albo ułatwiają jej zwrócenie?

Proszę o szybkie odpowiedzi!

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Jinoo

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Problem z układem pokarmowym kota
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2015, 10:27:30 am »
Ja miałem podobny problem z kotem, mimo że ma bardzo krótką sierść. Poszedłem z nim do weterynarza i gość, można powiedzieć, wyłudził ode mnie jakieś 250zł, a i tak problem rozwiązałem sam, bo kupiłem mojemu futrzakowi specjalną odżywkę dla kotów.
Dwa dni stosowania i kot miał już święty spokój. Teraz jak tylko pojawia się tego typu problem, to podaje mu to do jedzenia i wszystko wraca do normy.
Także możesz spróbować i daj znać, czy się udało :)

Kropki-i-laty_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Problem z układem pokarmowym kota
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2015, 03:19:23 pm »
Sama odżywka pomogła? W jaki sposób podajesz ją swojemu kotu? Podaj szczegóły bo bardzo mnie to ciekawi,udaj się też do weterynarza,na pewno jedna odzywka nie spowoduje tak znacznej poprawy jak mowa powyżej.