Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Sowy  (Przeczytany 6196 razy)

p4nk1

• Podglądacz
Sowy
« dnia: Marzec 12, 2013, 08:03:03 pm »
Witam.
Mam pytanie, bo jest to temat trudny do wyszukania, czy da się w polsce legalnie zakupić sowy, jeśli tak to gdzie. Od jakiegoś czasu z narzeczoną "chorujemy" na te piękne ptaki, ale nigdzie nie są dostępne. Jak przedstawia się również posiadanie sów w polskim prawie. Z góry dziękuje za treściwe odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Nanalew

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Sowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:22:38 pm »
Z tego co wiem, w Polsce trzymanie sów jest niedozwolone bo wszystkie sowy są objęte ochroną. Posiadać je mogą tylko osoby, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia  i  zajmują się ich ochroną i rozmnażaniem. Po za tym gdybyście jakimś cudem mogli mieć sówkę, to naprawdę się zastanówcie. Taka sowa żyje dość długo, ma bardzo duże wymagania żywieniowe. Jest to naprawdę bardzo wymagający jak i drogi ptak. Poza tym w domu nie czuła by się dobrze.
Jeśli koniecznie chcecie mieć w domu ptaka, to może zastanówcie się nad jakąś papugą? Albo może gwarek? Jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się coś o ptakach hodowlanych bądź papugach można napisać do mnie pw, wiem o nich dość sporo i chętnie postaram się pomóc :)

hanlux

• Podglądacz
    • Przeprowadzki Łódź
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2014, 02:31:45 pm »
Sowy są super, ile kosztują?

Igorbutor

• Podglądacz
  • Oh hai
    • Polska klinika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2014, 02:48:51 pm »
Sowa to drogi interes. Zarówno w kupnie jak i hodowli. Potrafią kosztować po parę tysięcy.