Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Dlaczego moja papuga straciła głos?POMOCY!!!  (Przeczytany 8319 razy)

kaktus1920

• Podglądacz
Dlaczego moja papuga straciła głos?POMOCY!!!
« dnia: Kwiecień 09, 2012, 08:07:13 pm »
A wiec miałam 3 papugi,MODROLOTKA strasznie dużo śpiewała i przebywała z p.falistą,która obecnie umarła 1 rok temu... Posiadam 2-p.faliste,nimfe i MODROLOTKE(papuga Kozia)
problem w tym ze ta MODROLOTKA przestała śpiewać ale nie dlatego że nie chce :(,ponieważ ja wyraźnie dzisiaj zauważyłam gdy byli na wylocie,że ona próbuje śpiewać stałam bardzo blisko niej i z ledwością ja ją usłyszałam;(:(starała sie nawoływać nimfe,lecz nie była w stanie wydobyć choćby lekkiego dźwięku:( pomocy co robić??
(chce zaznaczyć ze wszystkie 4-papużki są razem w klatce, i każda strasznie głośno śpiewa oprócz niej (p.koziej;()) co robić?? ona od dośc długiego czasu nie śpiewała ale myślałam że poprostu nie chce,ale wiem teraz że ona poprostu nie może) a i jeszcze nie wygląda na chorą,nie jest osowiała,ma apetyt lubi jeść(nie jest zapasiona"gruba")nie jest łysa,skaka po prążkach itp.. jak ktoś ma podobny przypadek lub miała prosze o pomoc!!! prosze!
z góry dziękuje:**

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
Odp: Dlaczego moja papuga straciła głos?POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2012, 07:58:05 am »

Mogę jedynie napisać jak to jest z Nimfami.

Papugi cały czas nie śpiewają! Nimfy zazwyczaj śpiewają tylko rano, w dzień są ciszej.

Cały dzień krzyczą tylko te papugi, którym poświęca się za mało czasu.
 Nie ma się czym martwić, jeżeli papuga nie ma innych objawów (ciągłe napuszenie, osowiałość itp.)
W Twoim przypadku jednak jest zupełnie inaczej, wizyta u weterynarza murowana.

Utrata głosu może być oznaką poważnych chorób układu oddechowego.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

Kejdoo

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2012, 12:18:35 pm »

Papugi cały czas nie śpiewają! Nimfy zazwyczaj śpiewają tylko rano, w dzień są ciszej.

Cały dzień krzyczą tylko te papugi, którym poświęca się za mało czasu.
Nie ma się czym martwić, jeżeli papuga nie ma innych objawów (ciągłe napuszenie, osowiałość itp.)
W Twoim przypadku jednak jest zupełnie inaczej, wizyta u weterynarza murowana.

Oczywiście, to że Nimfy śpiewają tylko rano nie jest regułą. Moje są cały czas wypuszczone, gadam do nich, bawię się z nimi a i tak całymi dniami potrafią gwizdać wesoło bez względu na porę. Po za tym, latają sobie w piętnastkę z falistymi, z którymi znają się od zawsze.

Co do problemu:
może twoja modrolotka ma swego rodzaju lęk przed innymi? Może zauważyłeś że kiedyś ją krzywdziły?
może brakuje jej partnera/partnerki tego samego gatunku?
No bo skoro nie ma żadnych objawów, to nie musi być choroba, chociaż oczywiście może. Jak będziesz miał kontakt ze specjalistą może spróbuj go zapytać.

Pozdrawiam,
Tomek

juleczka112

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2012, 08:59:13 pm »
może się pierzy ? jak tak to nie ma się co dziwić. :D

Nanalew

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2012, 10:28:51 pm »
Papugi kozie z reguły to bardzo ciche ptaszorki. Wydają bardzo cichuteńkie dźwięki podobne do prawdziwej kozy (nie bez powodu ją tak nazywamy  :) ) Śpiewała wcześniej? A z tym nawoływaniem - moje nimfy też czasem tak robią, za pewnie papużka ziewała.
Co do papużek to nie myślałaś nad dokupieniem nimfy i kozy do pary? Mimo że mają ptasie towarzystwo to jednak nie swojego gatunku - to tak jakbyś mieszkała jedynie z małpami i gorylami. Wszystkie papużki są razem w klatce?