Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Przeprowadzka z Psem do Anglii  (Przeczytany 5539 razy)

AniaW

• Raczkujący bywalec
  • **
Przeprowadzka z Psem do Anglii
« dnia: Sierpień 01, 2015, 10:02:48 pm »
Witam,
Mam pytanie dość ważne i istotne dla mnie. W nie określonym jeszcze czasie planuje przeprowadzkę do Londynu do rodziny, za pracą. Mój psiak, najlepszy przyjaciel jest mieszanką amstaffa, czytałam, że do Angli nie można wybrać się z psem w typie tej rasy. Czy ktoś z was wie coś na ten temat? może ktoś sam tego doświadczył i jest w stanie mi pomóc? Wszystkie informacje na pewno bardzo mi się przydadzą. Czytałam już o tym na wielu forach lecz prawie wszystkie są z 2011-2013 roku, dlatego postanowiłam sama założyć taki temat.
Będe bardzo wdzięczna za wszystkie informacje.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
Odp: Przeprowadzka z Psem do Anglii
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2015, 07:46:14 am »
Najpierw napiszę jak wygląda procedura wyjazdu z psem za granicę, czy to do Anglii czy do Niemiec

1. musi być chip,
2. potem szczepienie na wściekliznę.
3. do tego paszport
4. tak 24-120 godzin przed wjazdem do UK odrobaczenie i zakropienie p/kleszczowe - wpisane w paszport, z dokładną datą i godziną.

PS. bez spełnienie tych wymogów mogą uśpić psa na nasz koszt

oryginał z UK

Banned dogs

In the UK, it’s against the law to own certain types of dog. These are the:

Pit Bull Terrier
    Japanese Tosa
    Dogo Argentino
    Fila Braziliero

It’s also against the law to:

sell a banned dog
    abandon a banned dog
    give away a banned dog
    breed from a banned dog

Whether your dog is a banned type depends on what it looks like, rather than its breed or name.

---------------------------------------------------------------------
W Wielkiej Brytanii prawo zabrania posiadania niektórych ras psów. Zakazane rasy psów to:

Pit Bull Terrier
    Japońska Tosa Inu
    Dog Argentino
    Fila Braziliero

Niezgodne z prawem jest również ich: sprzedaż, porzucenie i rozmnażanie.

Czy dany pies jest w grupie ras zakazanych decyduje jego wygląd (cechy), a nie tylko nazwa rasy w umowie.

Przykład: Jeśli twój pies posiada wiele cech Pit Bull Terrier, pomimo że kupiłeś go jako wielorasowca (kundelka), może zostać uznany jako zakazany w UK.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.