Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: uciekający pies  (Przeczytany 4510 razy)

Marta_26

• Raczkujący bywalec
  • **
uciekający pies
« dnia: Listopad 23, 2013, 07:46:02 pm »
Mam 5 miesięcznego pieska, który mieszka ze mną w domu. Sytuacja jest taka że mieszkam na wsi i mam ogromne podwórko więc go wypuszczam a kiedy chce wrócić to po prostu wraca pod drzwi. Ale jest strasznie ciekawski i zdarza mu się uciekać:( Jak pokazać mu że nie może wychodzić po za teren podwórka?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: uciekający pies
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2013, 12:22:37 pm »
twój psiak to szczeniak, wszystko go ciekawi i interesuje. Podwórko chociaż było by nie wiadomo jak wielkie nie zastąpi psu kontaktu z człowiekiem. Co z tego że mieszka w domu, skoro wypuszczasz go żeby sobie sam pobiegał. Podwórko, czy też ogród to jest taki duży wybieg dla psa, i nie zastąpi zabawy z właścicielem. Dlatego twój psiak będąc na podwórku sam, zaczyna znajdować sobie zajęcia. Takie "wycieczki" mogą się dla niego źle skończyć, bo albo ci go ktoś ukradnie, albo zapędzi się któregoś dnia trochę za daleko i nie będzie mógł trafić spowrotem albo w najgorszym wypadku przejedzie go jakieś auto. Może zamiast wypuszczać psiaka samopas, tak się zorganizuj żebyś mogła wychodzić z psiakiem na spacery, zabierać go poza podwórko. Niech poznaje okolice. Zacznij z nim się bawić, ćwiczyć. Ucz go przywoływania, przychodzenia na zawołanie, podstawowych komend. Niech psiak w twojej obecności się nie nudzi. Zbuduj z psiakem więź, niech wie, że ty jesteś fajna, że zabawy, spacery z tobą są fajniejsze niż samotne wyprawy w .... .
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

FaraonPetFood_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:41:13 pm »
Jest już jeden identyczny wątek na forum,warto zajrzeć i przeczytać
 http://forumozwierzetach.pl/index.php?topic=1858.0

Fipot

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:09:53 pm »
 zrobić szkolenie. Czytałem taką dobrą książkę pod tytułem: ''pies instrukcja obsługi'' dr David Brunner, Sam stall.

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:48:38 pm »
Zgadzam się,to tylko i wyłącznie kwestia tresury psa i problem zniknie. Polecam także tutaj sięgnąć po niezbędne smakołyki,znajdziesz je na naszej stronie. Wtedy nauka pójdzie zdecydowanie łatwiej i szybciej.

wichura

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2015, 01:13:03 pm »
Może zamiast książki poszukaj jakiejś szkoły tresury dla psów? Moja znajoma, co prawda z innym problemem - pies był agresywny w stosunku do ludzi, poszła do tresera i po 3 miesiącach jak ją odwiedziłem to niebo a ziemia. Piesek jest bardzo potulny i grzeczny :)

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2015, 03:58:29 pm »
Wystarczy że sam popracujesz ze swoim psem i poświęcisz mu uwagę,zaopatrz się w dobre smakołyki i za każdym razem kiedy zawołasz psa użyj ich jako nagrodę,po jakimś czasie sam zorientuje się ze trzeba wracać na komendę bo dostanie za to nagrodę,tak to działa.