Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Nieznośny york  (Przeczytany 16563 razy)

beyonce9990

• Podglądacz
Nieznośny york
« dnia: Styczeń 28, 2014, 11:39:02 pm »
Witam a więc mam dosyć uciążliwy problem. Mój york ma 8 lat. Zawsze był pełen energii, zadziorny itp, ale przez ostatni czas daje mi naprawde w kość. Potrafi cały dzień szczekać. Na cokolwiek. Jest najedzony, po spacerze, bawie sie z nim i dalej mu źle. Poza tym kiedy tylko zostaje sam w mieszkaniu, sika.... Nawet kiedy wychodzę tylko na godzinę. Mam wrażenie że jest po prostu złośliwy bo nie widzę innych przyczyn tego zachowania... Poświęcam mu uwagę bawie sie z nim przytulam chodze na spacery, wszystko na nic. Jest strasznie niegrzeczny. Nie wiem już co mam robić. Czasem po prostu potrzebuję ciszy i spokoju ale jest to prawie niemożliwe.... Proszę o jakąś radę co mam robić, może jest jakiś sposób aby był spokojniejszy?? Karcenie odpada bo na niego nic nie działa..... bardzo proszę o pomoc

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ball

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Nieznośny york
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2014, 10:01:59 pm »
Psy nie są złośliwe. Szukaj przyczyn gdzie indziej.
Może poświęcasz mu za mało czasu? Może trzeba wybrać się z nim do weterynarza?

zabulcia

• Raczkujący bywalec
  • **
    • kredyt mieszkanie dla młodych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2014, 07:32:02 pm »
Też mam problem z sikającym yorkiem, ale pieski nie robią tego złośliwe, taka ich natura. Wiem, że problem zniknie jak pieska się wykastruje...lecz nie chcę mu tego zrobić.
A co do tego, że Twój york jest nieznośny to pewnie dlatego że na za dużo mu pozwalasz, piesek nie ma zasad i uważa się za pana stada.

FaraonPetFood_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2014, 09:19:39 am »
Myślę,że pies chce w ten sposób zwrócić na siebie Twoją uwagę ponieważ czuje się zaniedbywany. Może poświęć mu więcej czasu, wyjdź na spacery,pobaw się z nim. Jestem pewien ze dzięki temu problem zniknie.

dorota

• Podglądacz
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2014, 01:23:02 pm »
Wiem z własnych doświadczeń (mam 3 psy) że psiaki muszą mieć pewne zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać. Wchodziły gdzie chciały, łóżko, kanapa, wymuszały zabawy, nosiłam na rękach, jak się bały to je głaskałam i uspokajałam. Dzięki temu utrwaliłam w nich strach, brak dyscypliny i nie uważały mnie za swojego pana. Efekt - ciągnięcie na spacerach, uciekanie, niszczenie w domu, a potem agresja do innych psów i koszmarne ciągnięcie na spacerach a na dodatek szczekanie za rowerzystami itp. korzystałam z porad weterynarza ale tylko polecił mi środki na uspokojenie dla psów i nic!, wydałam kasę na tresury z posłuszeństwa - sama wcześniej nauczyłam je daj łapkę i tym podobne ale tam nic więcej się nie dowiedziałam tylko tyle że moje psy "rozwalają" zajęcia, skorzystałam z pseudo behawiorystów - jeden uczył posłuszeństwa, drugi kazał przywiązywać do kaloryfera, trzeci karmił workami smakołyków a jak te się skończyły to psy robiły swoje. Koszmar. Znajoma poleciła mi człowieka, który daje dobre rady i nie kasuje za godzinę 250 do 400 czyli tyle ile ja wydałam. Nie miałam wyjścia. Zaryzykowałam i teraz wiem, że problem tkwił we mnie a nie w psach. tak naprawdę po jednym paru godzinnym spotkaniu i konsekwencji w moim działaniu mam spokojne psiaki bo ja zrozumiałam ich potrzeby i naturę. wychodzę z nimi 3 razy dziennie, jeden spacer poranny na rozładowanie - dłuższy, a potem jak czas pozwoli. prowadzę je w różne miejsca bo to jej uspokaja, jedzą spokojnie bo muszą cierpliwie poczekać aż to ja pozwolę im zacząć jeść, wchodzą do łóżka tylko wtedy kiedy je przywołam a nie wtedy kiedy chcą, nie niszczą w domu bo jak wychodzę to ich nie nakręcam i pozostawiam z poczuciem spokoju...dużo by pisać. okazuje się, że bez względu na rasę, wiek czy wielkość psa (moje są różne) znalazłam sposób żeby im pomóc a raczej sobie wyznaczając granicę a potem jak już były spokojne dawać im duuuużo miłości i pieszczot. pozdrawiam dorota.

Małka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2014, 07:40:41 pm »
Mam podobny problem z tą różnicą, iż mój pupil rzuca się na inne psy zupełnie bez przyczyny  :o

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2014, 04:37:15 pm »
To też kwestia uwagi,dominacji psa. Akurat Yorki potrafią być bardzo nieznośne. jeżeli popełnimy do tego błędy wychowawcze to efekt będzie właśnie taki,tutaj potrzeba konsekwencji i cierpliwości.

tadi12

• Podglądacz
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2014, 07:22:15 pm »
moim zdaniem każdego psa da się wychować ale potrzeba mu na pewno dużo uwagi i poświęcenia

Kamos

• Podglądacz
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2014, 03:06:35 pm »
mi się nieznośny jork kojarzy z moją ślubną sesją, ponieważ mój fotograf ślubny szczecin wymyślił sobie sesję z takim pieskiem z którym była masa problemów...

Fipot

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:43:42 pm »
Ja bym spróbował na szkolenie albo zrobić własne szkolenie psa.

edwardos

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2014, 02:25:41 pm »
może postaraj się z nim wychodzić częściej i na dłużej? mój też jest nadaktywny - taka specyfika rasy i wychodzę z nim 4 razy dziennie, spacery trwają około 15 - 20 min, czasami zabieram go na takie dłuższe godzinne lub nawet dwu, robimy wtedy po 3-4 km, po powrocie jest zmęczony i śpi, możesz zacząć z nim biegać

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:44:56 pm »
Pamiętajmy,że pies ma 8 lat,wobec czego trudno będzie nauczyć go nowych rzeczy i wychować. Polecam dłuższe spacery tak aby naprawdę mógł się wybiegać i wyszaleć. To powinno pomóc.

angels87

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:48:49 am »
Pamiętajmy,że pies ma 8 lat,wobec czego trudno będzie nauczyć go nowych rzeczy i wychować.
Jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Jednak z psami to jest tak, że najlepiej uczyć je od młodości. Ja ostatnio czytam porady o psach w poradnikach internetowy np: ten oraz książki. W szczególności o yorkach. Dużo jest tematów o tresurze psów.

Ja ostatnio chciałem nauczyć yorka (4 lata), aby przychodził do mnie jak gwizdnę. Kupiłem gwizdek za 10 zł ze sklepu zoologicznego ale nic z tego nie wyszło. Próbowałem tydzień, później odechciało się :)

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2014, 11:48:36 am »
Minęło już trochę czasu,więc jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to daj znać na forum jak w chwili obecnej wygląda sytuacja oraz czy nasze rady pomogły. Będziemy czekać na Twoją odpowiedź.