Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Małe kotki  (Przeczytany 4083 razy)

akuratna

• Podglądacz
Małe kotki
« dnia: Czerwiec 27, 2013, 02:16:13 pm »
Mam problem z małymi kociętami, które moja kotka urodziła dwa tygodnie temu. Zrobiła to w budynku gospodarczym koło domu, który jest mały i mieszka w nim już pies- bernardyn. Pies jest dla małych kotków groźny, zdarzyło się już, że niestety zagryzł w przeszłości kotka, który się tam zapuścił. Dlatego postanowiliśmy, że kiedy tylko małe otworzą oczka przeniesiemy je do domu, żeby przypadkiem nie zaczęły spacerować koło tego psa.
Dziś właśnie nastąpił ten dzień i przeniosłam je do wcześniej przygotowanego pudełka w domu. Problem polega na tym, że one nadal, oczywiście żywią się mlekiem kotki, ona zaś kompletnie nie jest przystosowana do życia w domu. Boję się, że gdzieś "narobi", a niestety cały parter nie ma drzwi, żeby jakoś ograniczyć pole rażenia. :) Czy mogę ją puścić na dwór, tak jak żyła wcześniej, a wpuszczać tylko do maluchow np 3-4 razy dziennie? Co wtedy z nocami? Przecież jeśli jej pozwolę tu spać to na pewno gdzieś urządzi toaletę... Co zrobić?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
Odp: Małe kotki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2013, 04:00:46 pm »
Jeśli już zdecydowaliście się na przeniesienie małych kociaków do domu,to najlepiej jeżeli tam pozostaną,przystosowanie się do innych warunków życia jest tylko kwestią czasu. Szkoda narażać je na ataki ze strony psa.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Pintrut

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2016, 08:16:12 am »
Teraz są takie fajne prezenty dla wielbicieli kotów może kup sobie takie coś : http://pet-lovers-shop.pl/blog/2016/10/20/prezenty-dla-wielbicieli-kotow/ warto sobie sprawdzić jak to wygląda i poczytać trochę o tym na blogu mi się podobają i własnie zamówiłam.

KociRaj_com_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2016, 11:04:53 am »
Zawsze można wydzielić osobę miejsce dla kotów, szczególnie jeżeli w grę wchodzą także małe kociątka. Druga kwestia to zawsze możliwość podstawienia kuwety ze żwirkiem i urządznie im toalety.

Paweł

• Raczkujący bywalec
  • **
  • Wierności oraz przebaczenia ucz się od psa.
    • Montaż Anten Satelitarnych Serock
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2017, 08:24:51 pm »
Lepiej trzymać je w domu dopóki nie podrosną. Jak będą starsze to poradzą sobie z ucieczką przed psem :)
Pozdrawiam
Paweł

Tutzi_eu

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2018, 10:34:21 am »
Zgadzam się, to nic innego jak tylko kwestia dobrej organizacji i bez problemu można przecież zapewnić kotkom kuwetę i trzymać małe w domu, tam będą zresztą w tym okresie najbardziej bezpieczne.