Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: LISY - czy nic nie grozi szczeniaczkowi?  (Przeczytany 4271 razy)

CrimsonRose

• Raczkujący bywalec
  • **
LISY - czy nic nie grozi szczeniaczkowi?
« dnia: Sierpień 02, 2015, 08:16:24 pm »
Witam, piszę w sprawie nowego szczeniaczka. Zaadoptowałam kundelka(suczka), mama mieszaniec, tata labrador. Ma dopiero ponad trzy tygodnie, jednak nie będziemy go trzymać w domu. Zrobiliśmy kojec z siatki obok kojca naszego drugiego kundelka(7lat). Jednak nowy kojec jest wykonany z siateczki sięgającej zaledwie do kolan. Boję się, że jakieś inne zwierze(np. LIS - który podkradał nam wcześniej kury,bo już ich nie mamy) nie zrobi jej krzywdy, lub nie porwie. Proszę o szybką odpowiedź i z góry bardzo dziękuję!
Weronika

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: LISY - czy nic nie grozi szczeniaczkowi?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2015, 01:44:20 pm »
szczenię w tym wieku powinno być jeszcze z matką. Nie wiem dlaczego ktoś tak nieodpowiedzialny wydał a ktoś drugi wziął szczeniaka, który JESZCZE żywi sie mlekiem matki, a stały pokarm DOPIERO uczy się jeść. Taki szczeniak absolutnie nie powinien mieszkać na zewnątrz w kojcu. Raz z racji tego że jest na to zbyt mały, a dwa to potrzebuje stałego kontaktu z rodzeństwem i przede wszystkim z matką. Zbyt wczesne oddzielenie szczeniaka od matki, w okresie kiedy porzebuje kontaktu z nią i z rodzeństwem, kiedy ważna jest socjalizacja, kiedy matka uczy go "jak żyć", zostaje tego wszystkiego pozbawiony. Nie będę się wypowiadać, bo jak czytam takie posty, gdzie "bije w oczy" brak odpowiedzialności (o braku wiedzy nie wspomnę) to mnie krew zalewa. Jeśli możesz to oddaj tego szczeniaka na dochowanie. Niech pobedzie z matką i rodzeństwem jeszcze co najmniej kolejne trzy/cztery tygodnie, i dopiero wtedy możesz go zabrac z powrotem. Przez ten czas szczeniak podrośnie i bedzie już jadł stały pokarm. A i tak jako szczeniak jest za mały na to żeby zamieszkał na podwórku w kojcu.
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)