Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: uciekający pies  (Przeczytany 7546 razy)

Marta_26

• Raczkujący bywalec
  • **
uciekający pies
« dnia: Listopad 23, 2013, 07:42:43 pm »
Mam 5 miesięcznego pieska, który mieszka ze mną w domu. Sytuacja jest taka że mieszkam na wsi i mam ogromne podwórko więc go wypuszczam a kiedy chce wrócić to po prostu wraca pod drzwi. Ale jest strasznie ciekawski i zdarza mu się uciekać:( Jak pokazać mu że nie może wychodzić po za teren podwórka.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

haynee

• Gość
Odp: uciekający pies
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2013, 08:30:26 pm »
Nie da się zmusić psa, żeby wracał na zawołanie. Musisz z nim pracować nad zasadami posłuszeństwa, im więcej czasu poświęcisz, tym lepsze efekty uzyskasz :) Ja uczyłam na początku dając przysmak za każdy powrót na zawołanie. Mój pies jest nauczony dwóch reakcji: wołam ją po imieniu i wtedy wystarczy, że podbiegnie (używam wtedy, kiedy np. nie chcę, żeby biegła do jakiegoś psa albo widzę, że przed nami leży coś, czego nie chciałabym, żeby jadła), natomiast drugie zawołanie połączone jest ze wskazaniem palcem miejsca koło nogi i wtedy wie, że musi usiąść obok mnie (jak chcę ją np. zapiąć na smycz). Psy łapią dość szybko, czego się od nich chce, jeśli jest się konsekwentnym, zanim się obejrzysz, nie będziesz musiała kusić żadnymi smakołykami, żeby pies wracał, kiedy tego chcesz :)

FaraonPetFood_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:36:11 pm »
Psa można wychować i nauczyć tresury tak aby wracał na określony sygnał. Początki będą oczywiście trudne,ale wszystko przychodzi z czasem i zobaczysz,że spokojnie zda to egzamin. To że pies jest ciekawski i chce wszędzie wchodzić też nalezy raczej do normy.

ball

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2014, 09:37:02 pm »
A macie porządne ogrodzenie?
Może od tego trzeba by zacząć?

Lesnadolina

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2014, 02:08:54 pm »
Moje psy nigdy nie uciekały, w sumie ciekawe skąd to sie bierze

ball

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2014, 04:03:57 pm »
Mój kiedyś przypadkiem został zamknięty po zew. stronie ogrodzenia.
Stał i ujadał, żeby go wpuścić :P

FaraonPetFood_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2014, 09:10:24 am »
U mnie było to samo,nawet starsze pieski "uciekały",ale one nie traktują tego jako ucieczki tylko raczej jako coś ciekawego co muszą zbadać,podążają za zapachem. Można nauczyć psa aby takie sytuacje nie miały miejsca,kwestia dobrej tresury i wychowania.

weronika14

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:28:13 pm »
mam psa i suczkę z jednego miotu. Pies często uciekał poza ogrodzenie, suczka nawet gdy brama była otworzona nie wychodziła na ulicę. Obydwa psy były podobnie wychowywane więc nie wiem jaka była przyczyna ich zachowania

Tomibrzuszek

• Podglądacz
    • Moja strona domowa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2014, 02:20:37 pm »
W mojej "psiej" karierze tylko młode psy lubiły uciekać. Ale z wiekiem w końcu uczyły się chodzić przy nodze. Chociaż wymagało to zwykle trochę pracy, mojej jak i ich.

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2014, 04:29:52 pm »
To wg mnie raz że ciekawość psa i świata jaki go otacza,a dwa rozpierająca go energia. Poza tym warto nauczyć psa kilku podstawowych komend jak stój czy zostaw,nie wolno- przy systematyczności i konsekwencji sami jesteśmy w stanie to zrobić.

czterylapki.pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2014, 10:58:17 am »
Warto jest nauczyć psa przychodzić na określony sygnał. Mieliśmy  kiedyś doga który notorycznie gdzieś uciekał ale tata nauczył ją że przychodziła na klakson samochodu!! Nauka taka powinna zaczynać się od sygnału a gdy pies przyjdzie to czeka na niego jakaś nagroda np. smakołyk

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:33:20 pm »
To prawda,w zasadzie naukę i tresurę psa można spokojnie zacząć samemu jeżeli posiadamy podstawy i wytrwałość aby nauczyć czegoś swojego psa. Warto pamiętać także o dobrych smakołykach,pod tym względem chętnie pomożemy coś wybrać.