Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: JEŻ !POMOCY!  (Przeczytany 2832 razy)

coockpuncher

• Podglądacz
JEŻ !POMOCY!
« dnia: Październik 07, 2014, 11:01:20 pm »
Nie wiem gdzie to umieścić więc napisze to tutaj,
mam problem i to bardzo duży..2 dni temu w kojcu u mojego psa znalazłam jeża , był zwinięty mocno w kulke i było na nim widać lekkie ślady krwi podejrzewam ze to mój pies próbował się do niego dobrać. Wzięłam go i włożyłam do pudełka , zawiozłam go wieczorem do weterynarza, oczyścił mu ranki i posmarował maścią. Po powrocie do domu włożyłam go do terarium, żeby go troche ogrzać , nie rusza się od tamtej pory kiedy wzięłam go z kojca. Jest cały czas w tej samej pozycji i nie widać nawet po nim żeby oddychał, (zastanawiam się po prostu czy to stan hibernacji) czy też niestety jest martwy  :( :(
Ale z drugiej strony gdyby był to stan hibernacji to już by raczej się obudził pod wpływem wzrostu temperatury.
A najgorsze jest to , że zaczyna trochę smierdzieć padliną po tym jak włączyłam tą żarówkę ogrzewającą, chyba ze to po prostu zapach tej krwi
Pomóżcie, moze wiecie po czym rozpoznac czy jez jest żywy czy też nie :)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: JEŻ !POMOCY!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2014, 02:11:36 pm »
jeszcze jest czas na hibernację, najprawopodobniej jeż może być martwy. Tym bardziej że jak piszesz zaczyna śmierdzieć. Weź go wynieś na podwórko w jakieś spokojne miejsce, gdzie pies nie będzie miał do niego dostępu i tam go zostaw. Jeśli nie będzie czuł zagrożenia to odejdzie i na następny dzień go niezastaniesz w tym miejscu. Jeśli będzie i nadal w takiej pozycji jak teraz to niestety pozostanie pochowac go
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

kicia

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: JEŻ !POMOCY!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2014, 02:31:20 pm »
Wiesz  raczej jest martwy. Ale sprawdz ty sama czy on oddycha. A tak w ogóle co ci powiedział weterynarz? Bo on powinien ci powiedzieć innej opcji nie ma. No spróbuj ty zareagować, a jak ci się nie uda to udaj się ponownie do weterynarza.  Ja miałam podobny przypadek i mi wprost powiedział weterynarz że ten jeż nie żyje .

Mam nadzieje że pomogłam ;)