Forum o zwierzętach

HydePark czyli Pozostałe tematy => Uwagi - Sugestie - Pytania ... => Wątek zaczęty przez: Zsaki w Październik 14, 2012, 09:23:44 pm

Tytuł: Co myślicie o kupowanie zwierzaków przez internet?
Wiadomość wysłana przez: Zsaki w Październik 14, 2012, 09:23:44 pm
Witam. Ostatnio przeglądam w internecie tego typu ogłoszenia  Kiedyś mój tato nawet kupił w ten sposób pszczoły, oczywiście po wcześniejszym "oglądzie". Na początku miałem mieszane uczucia, ale skoro można tak sprzedawać auta czy jedzenia to dlaczego nie zwierzęta? Kupujecie w ten sposób?
Tytuł: Odp: Co myślicie o kupowanie zwierzaków przez internet?
Wiadomość wysłana przez: Octodon w Listopad 22, 2012, 11:41:58 pm
porównanie samochodu ze zwierzakiem trochę średnie ;P
co do kupna osobiście wole właśnie odbiór osobisty, choć fakt rozwinęło się to ostatnio i są firmy które specjalizują się w dostarczaniu zwierząt, jednak to zawsze jakiś stres dla zwierzaka ... Powiedziałbym, że opcja może być ale tylko w ostateczności ;)
Tytuł: Odp: Co myślicie o kupowanie zwierzaków przez internet?
Wiadomość wysłana przez: Nanalew w Grudzień 29, 2012, 10:43:40 pm
Jak pisze użytkownik powyżej - faktycznie mało trafne porównanie. Zwierzak jest jednak żywy i często może nie dojechać do nas żywy. Fakt faktem, że dwa lata temu sama kupiłam papugę przez internet. Ale dopiero później przeczytałam o skutkach, które mogą z tym towarzyszyć. Ostatnio słyszałam o przypadku zwierzaka, który przyjechał bez głowy  :-\ Mimo, że transportowanie zwierzaków jest coraz to na wyższym poziomie, to jednak zdarzają się przypadki podobne do tego powyżej...
Tytuł: Odp: Co myślicie o kupowanie zwierzaków przez internet?
Wiadomość wysłana przez: PannaJa w Styczeń 15, 2015, 05:42:07 pm
Lepiej wziąść zwierzaczka ze schroniska .
A jeśli z internetu to nie "kupić , razem z przesylką " tylko przegladać !
No ale każdy ma własne zdanie :)
Tytuł: Odp: Co myślicie o kupowanie zwierzaków przez internet?
Wiadomość wysłana przez: wichura w Luty 23, 2015, 01:19:20 pm
Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne. Przecież nie wiesz nigdy jak naprawdę wygląda taki pies i nie znasz jego prawdziwej historii. Wiele firm oferuje również transport takich zwierzaków pocztą, co jest kompletnie karygodne :/ Chyba, że chodzi o strony, gdzie po prostu dajesz ogłoszenie, że dany zwierzak potrzebuje domu i wtedy jedziesz osobiście go obejrzeć.
Tytuł: Odp: Co myślicie o kupowanie zwierzaków przez internet?
Wiadomość wysłana przez: Brookie w Styczeń 24, 2017, 03:20:15 am
Ja myślę, że to jest okej. Sama jutro, pojutrze i popojutrze będę miała szyszki i uszaki z ogłoszeń w internecie. Moja mama rozmawiała z tymi ludźmi, którzy je oddają, są przyjazne, łagodne, zaszczepione i zdrowe, więc to, że przez neta można kupić chore czy agresywne zwierzaki to mit. Równie dobrze w zoologach można natrafić na chore i agresywne zwierzęta.
Tytuł: Odp: Co myślicie o kupowanie zwierzaków przez internet?
Wiadomość wysłana przez: Petshooop_pl w Luty 17, 2017, 09:13:29 am
Wszystko zależy jak rozpatrujemy ten aspekt, bo jeżeli np jest to hodowca który ogłasza się na forum społecznościowym lub na aukcjach odnośnie sprzedaży szczeniaków, to nie ma w tym nic złego, nie wysyła ich przecież pocztą, tylko jedziemy po niego osobiście. Tzw "wysyłka" nie wchodzi tutaj absolutnie w grę.