Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: akwarium  (Przeczytany 16008 razy)

seledynek

• Raczkujący bywalec
  • **
akwarium
« dnia: Czerwiec 11, 2013, 12:44:44 pm »
witam, chciałabym założyć akwarium z rybkami, tylko takie większe, nie mam za bardzo pojęcia od czego zacząć, dlatego chciałam Was poprosić o podstawową wiedzę na ten temat, od czego zacząć, na co zwrócić szczególna uwagę, czy potrzebna mi jest duża wiedza żeby założyć akwarium??

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
Odp: akwarium
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 02:41:19 pm »
Witaj

Duże akwarium to same plusy dla rybek ;) Możesz wtedy mieć więcej gatunków i nie będą sobie wchodzić w kolizję jak to ma miejsce w przypadku małych akwarii.

Wszystko jest ważne, nie ma rzeczy najważniejszej. Przydało by się poczytać trochę o gatynkach roślin aby nie kupić tych, które się ELIMINUJĄ na wzajem, ponieważ rośliny potrafią się wykańczać zatruwając konkurencję.

Co do ryb też trzeba przemysleć sprawę aby nie zjadały się nawzajem ;) na pewno problematyczne są welony i skalary z brzankami, które potrafią podgryzać płetwy innych wolnejszych gatunków ryb.

Filtracja wody ale nie wewnętrzna aby nie zrobić SAJGONU w akwarium, najlepiej filtr zewnętrzny, kaskadowy nie nadaje się przy roślinach pływających, ponieważ rośliny nie mogą być zamoczone bo gniją taki paradoks.

Jak coś to pisz wspólnie coś wymyślimy.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2013, 04:07:58 pm »
Powyżej masz już kilka ciekawych i podstawowych informacji,ja tylko dodam od siebie,że jeżeli będzie to Twoje pierwsze akwarium,wówczas lepiej jest kupić takie mniejsze o które łatwiej jest zadbać,powiedzmy do 100L.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Aparatka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2014, 02:21:57 pm »
Hej ;) Piszę z podobnym "problemem". Akwarium chcę urządzić dla młodszej siostry - uwielbia rybki, ma 8 lat i dużo miejsca w pokoju. Na urodziny chciałabym więc sprawić jej trochę radości. Niestety ze mnie jest zwykła kociara i nic o rybkach nie wiem :D A więc liczę na pomoc i już w tym poście chcę zapytać o kilka nurtujących mnie kwestii:
1. Jakie akwarium wybrać? Chcę, żeby ładnie wyglądało, więc może być dość duże. Miejsce na komodzie to około 2 metry długości i 1 metr szerokości.
2. Dodatki. W sklepie, z którego kupuję zabawki mojemu kotu znalazłam dział o rybkach: http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/akcesoria,1338,265,1.html ale nie mam pojęcia, co się przyda i co będzie ładnie wyglądało w wodzie.
3. Jakie rybki kupić? Dostanę jakieś "wyjątkowe" okazy w sklepie zoologicznym czy trzeba zamawiać?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi :)

Aparatka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2014, 02:22:48 pm »
Aha jeszcze jedno - czy można dobrze zabezpieczyć akwarium, żeby mój kot sobie z tych rybek nie zrobił obiadu?

e-akwarysta

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2016, 03:26:28 pm »
Można je zakryć od góry,tak aby całe akwarium było zabudowane. Jaki budżet generalnie posiadasz na ten cel oraz jakiej wielkości akwarium chcesz mieć? Podaj szczegóły i wtedy doradzimy,właśnie tym zajmujemy się na co dzień na e-akwarysta,gdzie też najdziesz wiele porad.

Clarias_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2016, 03:05:50 pm »
Tak jak wspomniał Przedmówca;: podaj swój budżet oraz upewnij się,że masz miejsce na większe,powiedzmy ponad 120L akwarium,bo to kluczowa sprawa. Co do samych akcesoriów i jego wyposażenia,to już bez problemu doradzimy,to nasza specjalizacja.

RoslinyAkwariowe_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2017, 10:58:54 am »
Budżet nie jest aż tak istotny, ponieważ wszystko można dokompletować wraz z upływem czasu. Na początek warto jedynie poczytać szczegółowe informacje z zakresu tego jakie rośliny możesz wybrać na początek oraz jaką obsadę- to ściśle zależy od pojemności akwarium. Kilka ciekawych porad z tego zakresu znajdziesz u nas :)