Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Pies ze schoniska  (Przeczytany 4213 razy)

kkropkka

• Raczkujący bywalec
  • **
Pies ze schoniska
« dnia: Październik 01, 2013, 05:38:41 pm »
Witam. Dwa miesiące temu adoptowaliśmy 5-letniego psa ze schroniska. Piesek jest po przejściach ( uratowany z Wojtszek dla wtajemniczonych). Teraz, kiedy już się do nas i do nowego miejsca przyzwyczaił stał się niegrzecznym psem. W głowie mu tylko bieganie po łąkach i w ogóle nas nie słucha. Boję się żeby nie uciekła chociaż wiem że nie robi tego po złości ani nie dlatego że mu u nas źle tylko on sprawia wrażenie że zachowuję się jak kilkumiesięczny szczeniak. Czy to możliwe że dla niego życie zaczęło się na nowo stąd takie "dziecinne" zachowanie. Jak znów nauczyć go posłuszeństwa tak aby się nie zestresował lub nasze wymagania i podniesiony głos nie przywróciłyby bolesnych wspomnień?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: Pies ze schoniska
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2013, 08:45:37 pm »
a możesz bardziej rozwinąć? w jakich sytuacjach zwiewa, czy ucieka od ciebie na spacerze, czy ucieka z posesji .....
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

kkropkka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2013, 09:57:02 pm »
Mam wrażenie  że on chce nadrobić ten czas kiedy był w schronisku i bardzo się cieszy gdy może wyjść poza swój teren. Jak minie pierwszy szok znów jest grzecznym pieskiem

ojeja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2013, 06:54:57 pm »
a jak jest z przywoływaniem. Jak puścisz go ze smyczy to odbiega daleko, czy biega przy tobie (w pobiżu ciebie). Jeśi zawołasz przybiega, czy niereaguje na wołanie. Jak już przyjdzie do ciebie to co robisz (w sensie zapinasz smycz i idziesz do domu, krzyczysz na psa)

kkropkka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2013, 05:01:25 pm »
Mam jeszcze jednego psa i on bardziej się go pilnuje. Przez pierwsze minuty nie reaguje na wołanie a potem jest już ok. Nie krzycze na niego bo wiem że dużo przeszedł i nie chce go stresować. Spacer trwa nadal.

ojeja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2013, 09:56:41 pm »
jeśli pies lubi smakołyki, to możesz uczyć go przychodzenia na zawołanie chwaląc i nagradzając smakołykiem (maleńki kawałeczek sera żółtego, parówki, albo glupka suchej karmy (ale musi być mała nie taka jak popularne marketówki)). Zacznij najpierw od ćwiczeń w domu, potem jak pies opanuje przychodzenie do ciebie w domu (jesteś w jednym pomieszczeniu, a pies w drugim) zawołasz jak przyjdzie - chwaisz "dobry pies (imię) i dajesz smaka. I znów idziesz do drugiego pomiszczenia i powtórka, przywołanie, pochwała, nagroda. I tak kilka razy w ciągu dnia. Tylko musisz sobie wybrać jedną komendę (do mnie, albo choć tu, czy też do nogi) i ją stosować. Bo jak bedziesz za każdym razem wołac psa do siebie inną komendą to pies nie bedzie wiedział o co ci chodzi i nie podejdzie. A potem.....

kkropkka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2013, 06:37:08 pm »
dzięki, zaczęłam tak robić kilka dni temu. Mam nadzieje że już niedługo będą efekty..... ;D

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2013, 05:50:03 pm »
Zawsze podstawą jest dobre,prawidłowe odżywianie naszego psa,a co za tym idzie również dobór karmy,tą można znaleźć w sklepach internetowych,chętnie pomogę. Poza tym psu ze schroniska zawsze trzeba dac trochę czasu na to aby odnalazł się w nowym otoczeniu.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.