Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Przeprowadzka psa z mieszkania na dwór  (Przeczytany 1126 razy)

monika494993

• Podglądacz
Przeprowadzka psa z mieszkania na dwór
« dnia: Styczeń 24, 2017, 12:14:35 pm »
Witam, za około miesiąc przeprowadzam się na wieś. Mam psa, który ma 5 lat, od zawsze mieszka w domu (mieszkanie w kamienicy). TYPOWO DOMOWY pies  :) Jest średniej wielkości psem, waży około 25kg. Nie mam możliwości pozostawienia go w tym miejscu, w którym obecnie mieszkamy, dlatego zabieram go ze sobą. Niestety domownicy w nowym miejscu mają uczulenie, dlatego mój pupil będzie musiał zamieszkać na dworze. Czy mieliście już doświadczenie z takimi przeprowadzkami? Jak mam go przygotować?
W nowym miejscu są jeszcze dwa psy, które mieszkają w kojcach, kojce nie będą ustawione obok siebie.

Bardzo bardzo proszę o pomoc  :)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
Odp: Przeprowadzka psa z mieszkania na dwór
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:49:23 pm »
A jakiej rasy jest to pies? Początkowo bardzo ciężko będzie mu się przyzwyczaić do mieszkania na dworze, musicie zapewnić mu optymalne warunki: kojec z wybiegiem oraz ocieplaną budę, bez tego ani rusz.

ojeja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2017, 07:24:22 pm »
wiesz, co innego gdy pies jest przyzwyczajony do mieszkania na zewnątrz, a co innego jeśli z psa domowego, nagle zmieni się w psa podwórkowego. Niewątpliwie będzie to dla niego trauma, bo nie bardzo zrozumie dlaczego został "z dnia na dzień" pozbawiony możliwości przebywania w domu, w twoim towarzystwie. Na dodatek w nowym obcym miejscu będzie musiał zamieszkać w budzie, a co najważniejsze będzie miał ograniczoną możliwość widzenia/spotykania ciebie. Z tego co zrozumiałam co piszesz to będziesz przebywać z tymi osobami w jednym pomieszczeniu (mam na myśli wspólne zamieszkiwanie "pod jednym dachem").
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

Marek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:25:32 pm »
Z doświadczenia wiem, ze niestety jest tak ze sa zwierzeta ktore lepiej znosza przeprowadzki i takie ktore gorzej. Zreszta to tak samo jak my ludzie ;). Moze byc problem z tak nagla zmiana otoczenia dla psa, tym bardziej ze tak jak mowisz byl on typowo domowym psem. Jednak mozna to wszystko zalagodzic. Przede wszystkim bedzie trzeba poswiecic wiecej czasu pieskowi, starac sie umilac mu ten czas na dworze np bawiac sie z nim na podworku, tak zeby mogl sie przyzwyczaic do nowego trybu zycia. No i tak jak pisali poprzednicy, warto zapewnic wlasnie jakas ocieplana bude. Przeprowadzka moze byc problematyczna dla psa, ale mozna go do tego przyzwyczaic tak wiec nie ma rzeczy niemozliwych.

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2017, 10:28:58 am »
To o czym piszesz jest prawdą i nie możesz w takiej sytuacji zapominać o regularnym spędzaniu czasu ze swoim pupilem i chodzeniu na częste, dłuższe spacery tak aby mógł się swobodnie wybiegać. Daj znać jak wygląda sytuacja oraz jak na przeprowadzkę zareagował pies, cały czas możemy pomóc i podpowiedzieć na forum.

bonia81

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2018, 03:46:00 pm »
Myslę, ze przeprowadzką w tę stronę to bardzo dobry pomysł, gorzej jakby to miało być z domu do mieszkania.

Renia951

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2018, 09:11:19 am »
Mój pies miałby w takiej sytuacji problem chyba głównie ze względu na warunki na dworze - jest przyzwyczajony do ciepła, ucieka od razu, gdy zaczyna padać deszcz... Dlatego myślę, że faktycznie porządnie ocieplana buda będzie jednym z ważniejszych elementów aklimatyzacji :)

antoo.sia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2018, 03:31:57 pm »
Ja żeby ułatwić mojemu psy to zrobiliśmy mu ocieplany domek i na początek ogrodziliśmy kawałem terenu siatką z fulo.pl i pomału zaczynaliśmy go przyzwyczajać do dużego ogrodu.