Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Brak rui...  (Przeczytany 3368 razy)

Laurusia_2002

• Podglądacz
  • Jeżdżę konno i mam pieska,owczarka niemieckiego.
    • Mój blog.
Brak rui...
« dnia: Kwiecień 18, 2014, 02:06:59 pm »
Moja suczka (owczarek niemiecki długowłosy) ma ponad 2 lata i nie ma jeszcze cieczki.Co prawda,nie odrobaczaliśmy jej od roku,ale się do tego zabieramy.Suczka jest zadbana,codziennie dostaje dużo wody i jedzenia (karma Royal Canin lub Brit).Co mam zrobić?Bardzo chciałabym mieć szczenięta...
-On poprostu umie wszystko.Umie skakać jak koń,pływać jak ryba,bawić się ze mną,słuchać mnie,poprostu go kocham!
-To twój chłopak?
-Nie.To mój pies :)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: Brak rui...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2014, 04:54:53 pm »
należy iść do weterynarza i zrobić suce badania. Pozwolę sobie przypomniec że od 2012 roku obowiązuje ustawa o zakazie rozmnażania zwierzat niehodowlanych. Czyli w przypadku psów - kundli w typie rasy. Niewazne że masz jak piszesz owczarka niemieckiego, jeśli suka nie ma rodowodu, czyli nie ma potwierdzonego pochodzenia jest kundlem w typie rasy, a co za tym idzie nie powinna być rozmnażana. Jeśli suka ma rodowód to i tak nie możesz sobie jej rozmnożyć "bo chcesz mieć szczenięta". Żebyś mogła rozmnożyć rodowodową sukę ( powtarzam jeśli ma rodowód), musisz iść z suką co najmniej trzy razy na wystawę. Żeby mogła mieć szczenięta, na wystawach musi zdobyć co najmniej trzy razy ocenę wybitną/dobrą i wówczas w związku kynologicznym starasz się o statut suki hodowlanej (poprzedzony różnymi badaniami, prześwietleniami). Jeśli wszystkie badania i prześwietlenia będą dobre wówczas suka otrzymuje papiery suki hodowlanej i wtedy już można ją ewentualnie pokryć, ale nie byle psem sąsiada (nawet jeśli to też "owczarek" (kundel w typie owczarka)). Bo szczeniaki twojej suki będą kundlami w typie rasy.
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2014, 06:18:27 pm »
Ciężko napisać z perspektywy forum coś innego jak tylko to abyś udał się z sunią do weterynarza na dokładne badania,może napisz też czy wcześniej miała regularne cieczki czy też nie. Jeżeli nie,to już wcześniej powinniście zareagować zamiast czekać na ostatnią chwilę. Kolejna rzecz to ciąża i szczeniaki,jesteście przygotowani na opiekę,macie doświadczenie pod tym względem? 
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Pintrut

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2016, 09:02:47 am »
Też bym z tym poszedł do weta bo jednak to sporo czasu i już dawno powinna mieć coś jest nie tak