Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Rany otwarte u psów  (Przeczytany 3494 razy)

anka_sanchez17

• Raczkujący bywalec
  • **
Rany otwarte u psów
« dnia: Październik 25, 2014, 09:52:37 pm »
Moje dwie suczki nie wiadomo z jakiego powodu pogryzły się, owczarek niemiecki tak poturbował mi labradora, że sunia ma kilka otwartych ran. Byłam z nią u weterynarza już kilka razy, zaszyła rany i kazała obmywać jej rany 2 razy dziennie. Minęły już 3 dni, a dwie rany są otwarte :( wygląda okropnie, obmywam jej te rany, a z jednej wyciekać zaczął taki dziwny płyn jakby ropa. Jest weekend, a ja się boję, żeby tam się jakieś zakażenie nie zrobiło czy coś, czy tak ma być? Pomóżcie... w poniedziałek i tak z nią jadę do weterynarza, ale mam nadzieję, że tam się nic złego z tymi ranami nie stanie. Zawiązałam jej bluzkę na te rany, żeby ich nie lizała.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Rany otwarte u psów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2014, 04:47:47 pm »
Możliwe że wdało się zakażenie,tego z perspektywy forum nie stwierdzimy i jedynym sensownym rozwiązanie będzie tutaj zabranie suni do weterynarza na badania aby to on odkaził i opatrzył ranę. Daj znać czy teraz wszystko jest już w porządku.

plus11r

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2016, 11:07:17 am »
Moim zdaniem w takich przypadkach konieczna jest wizyta u weterynarza, raczej nie będą szyć ran ponieważ zostały zrobione przez psa.

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2016, 05:14:02 pm »
Obmywałaś woda utleniona czy z kranu? Proponuję utlenioną i może jakiś plaster z opatrunkiem dać na ranę.

Z tą bluzką zabezpieczającą przed lizaniem rany to dobry pomysł.

Co do weterynarza to u nas przyjmują 24h/24h bez względu na święta, przedzwoń może u Ciebie też tak jest.
Z takimi otwartymi ranami nie ma co czekać.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

ZielonaLapka_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2016, 12:32:41 pm »
Podzielam zdanie Przedmówców, że pierwsze co należy zrobić to czym prędzej udać się na konsultację do weterynarza, ewentualnie nakryć ranę bluzką która zabezpieczy ja przed lizaniem czy dodatkowym zabrudzeniem. Woda utleniona również tutaj nie zaszkodzi.

Mosinek

• Raczkujący bywalec
  • **
    • LUKVET
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2016, 02:20:39 pm »
Dokładnie, nie wolno takich rzeczy bagatelizować. Czym prędzej trzeba udać się z psem do weterynarza. Może wdać się infekcja lub dojść do innych powikłań.

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2016, 10:27:18 am »
Minęło już trochę czasu więc może napisz czy byliście u weterynarza i co powiedział, co przepisał na rany otwarte, to pomoże też w przyszłości innym Użytkownikom z podobnym problemem, a kto wie- może nawet uratuje życie pupilowi.