Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: jak często trzeba myć psa  (Przeczytany 552 razy)

kiciulka

• Raczkujący bywalec
  • **
jak często trzeba myć psa
« dnia: Marzec 09, 2017, 08:17:40 pm »
Jak często trzeba myć psa?😾  ??? :-\

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Piper

• Podglądacz
    • gaznaulicach.pl
Odp: jak często trzeba myć psa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2017, 02:45:03 pm »
Tak często jak jest to konieczne :) Czyli jak gdzieś się wybrudzi. Jak jest wszystko w porządku to moim zdaniem nie powinno się myć psa.

Elka084

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2017, 06:21:49 pm »
Mojego psa myjemy wtedy kiedy już bardzo śmierdzi :D Generalnie nie lubi on kąpieli i zawsze to jest mega przeprawa żeby go wykąpać. Zazwyczaj robimy to w lato, kiedy jest możliwość, żeby wysechł na dworze i się nie zaziębił. Zawsze wybieramy delikatne szampony, można je znaleźć tutaj: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Pielegnacja-i-higiena-psa_Szampony-dla-psow-373.html. Myjemy go też na dworze, bo strasznie rozchlapuje wodę wokół wanienki. I trzeba pamiętać żeby dokładnie psa spłukać, bo mój kiedyś nie pozwolił dopłukać resztek piany i dostał wysypki...

majka098

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2017, 11:48:12 am »
To zazwyczaj subiektywna ocena właściciela - kiedy pies się pobrudzi lub nieprzyjemnie pachnie. Wydaje mi się, że nie częstotliwość jest ważna a w czym myć psa. Ja używam doskonałego szamponu Beauty & Care Shampoo firmy Vet Expert. Jest to bardzo łagodny szampon zmiękczający i nawilżający skórę.

Edeil_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2017, 11:19:49 am »
Dokładnie tak, bardzo trudno jest powiedzieć co jaki czas należy myć psa, sytuację obserwujesz na bieżąco i widzisz kiedy jego sierść przestaje lśnić lub kiedy jest zwyczajnie brudny. Na pewno intensywniejszej pielęgnacji wymagają psy z dłuższą sierścią.

ElzbietaKorcz

• Raczkujący bywalec
  • **
    • Kanapy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2017, 12:27:15 pm »
Psa należy kąpać kiedy jest to konieczne. Każdy właściciel powinien zdecydować subiektywnie kiedy i jak często powinien kąpać pupila. Pieski stale mieszkające w domu należy kąpać częściej ze względu na ilość brudu i zarazków przynoszonych do mieszkania. Psy spędzające czas wyłącznie na podwórku wystarczy myć kilka razy w roku.