Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Mocne zadrapania/ugryzienia, blizny.  (Przeczytany 549 razy)

marquian

• Podglądacz
Mocne zadrapania/ugryzienia, blizny.
« dnia: Sierpień 05, 2017, 08:38:51 pm »
Witam. Mam pewien problem. Mój brat był wczoraj z psem na spacerze. Efekt? Starcie z innym psem. Brat jeszcze się uśmiechnął, gdy to powiedział, ale co, jak i gdzie, nie wiem. Pieskowi na pyszczku zostało to, co widać na zdjęciach. Mnie to przeraża, boję się i chciałbym wiedzieć, czy te rany kiedyś zejdą i czy w ogóle zarośnie mu to włoskami czy zostaną już takie brzydkie blizny, co do wizyty u weterynarza nie pytam, bo uważam to za konieczność. Brat mówił, że mu to przemył ale nie wiem nawet czym to zrobił, proszę o pomoc.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: Mocne zadrapania/ugryzienia, blizny.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2017, 05:54:19 pm »
brat powinien dostać w p... za niedopilnowanie bądź pozwolenie (tak takie przypadki też się zdarzają - na zasadzie który silniejszy) na kontakt z innym psem. Ranę możesz przemyć rivanolem, W aptece możesz kupić maść/żel "SOLCOSERYL" i tym mu posmarować. Rany oczywiście że się zagoją i zarosną sierścią, ale w tych miejscach, szczególnie w tym gdzie ta rana jest głębsza, sierściuszka będzie trochę rzadsza. Jeśli brat jest osobą pracującą, to na twoim miejscu po wizycie u weterynarza, dała bym mu rachunek i kazała bym sobie zwrócić pienądze za wizytę i wdrożone leczenie.

Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

ElzbietaKorcz

• Raczkujący bywalec
  • **
    • Kanapy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2017, 12:27:59 pm »
Zgadzam się z poprzednikiem i również polecam maść solcoseryl. Jest naprawdę dobra.

wet-CBDNA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2018, 06:14:06 pm »
Odpowiednia maść, najlepiej polecona przez weterynarza podczas wizyty powinna być najlepszym rozwiązaniem, z perspektywy forum trudno doradzić coś więcej bo każdy przypadek, rana będzie inna.