Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: pchły, wszy czy inne robale?  (Przeczytany 345 razy)

ula1989

• Podglądacz
pchły, wszy czy inne robale?
« dnia: Październik 10, 2017, 02:38:49 pm »
witam, Kilka dni temu znalazłam na sierści psa robaczka, chyba pchłę, którą bez żadnego problemu rozgniotłam w palcach (nie było krwi w nim, przejrzałam psa i nic więcej nie znalazłam, w sobotę wykąpałam ją i nic w wodzie nie było. Wczoraj sprzątając jej legowisko znalazłam dwa takie same robaczki ale już suche, kupiłam krople i polałam sierść i skórę pas, a legowisko spryskałam preparatem. Dziś rano znalazłam jednego na sierści ale też go rozgniotłam w palcach.
Kupiłam obroże i spray, sprawdzałam psa nie ma żadnych ukąszeń, skóra jest normalna, nie ma śladów, nie natknęłam się na więcej tych robaków.
Nie wiem co to może być? Odkurzam codziennie, koce w legowisku zmieniam regularnie, piorę je, mieszkam na wsi więc pies za bardzo nie ma kontaktu z innymi psami, na spacerach chodzi na smyczy. Jest jeszcze jeden pies w domu on jest również został sprawdzony i nic nie znalazłam.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

OlkaD94

• Raczkujący bywalec
  • **
    • Na Ryby
Odp: pchły, wszy czy inne robale?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2017, 01:58:34 pm »
Możliwe, że to pchły. Zastosuj taki szampon. Odstrasza wszystkie owady, więc pozbędziesz się ich niezależnie czy to pchły czy coś innego.
Wszystkich zainteresowanych moimi działaniami zapraszam na: http://abzu.pl/

Morczyk

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2018, 09:37:46 am »
A powiedzcie mi, czy da się psa jakoś zabezpieczyć przed pchłami? Mój nigdy nie łapał aż do tego roku - w ciągu pół roku złapał je dwa razy. Nie wiem, z czego to wynika, ale czy jest coś takiego, dzięki czemu pchła ,,nie zainteresuje się" psem :D?

dorota_B

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:11:46 am »
Jest na pewno takie zabezpieczenie przed kleszczami, powinno być więc też coś na pchły. Jaka obroża odstraszająca albo specyfik...