Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Ropiejące oczy, brudne uszy.  (Przeczytany 34224 razy)

Natka5151

• Raczkujący bywalec
  • **
Ropiejące oczy, brudne uszy.
« dnia: Grudzień 04, 2012, 09:04:26 pm »
Mam Labradora, któremu strasznie ropieją oczy. Przemywałam i przemywam mu je rumiankiem, ale to mało daje, prawie nic. Do uszów stosuję takie krople Otosol i są naprawdę świetne. Naprawdę polecam ! Tylko pies (szczególnie kiedy je się pierwszy raz aplikuję) trochę się wyrywa, więc proponuję włożyć do kubka z ciepłą wodą na parę minutek, żeby się trochę ugrzały. Wtedy trochę lepiej to znosi- zarówno pies jak i kot. :) Ale co mam zrobić z tymi oczami ? Dzień w dzień ma ropę... ;// Pomocy... Czego wy używanie ?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
Odp: Ropiejące oczy, brudne uszy.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2012, 08:58:28 am »
Wszystko zależy od objawów towarzyszących, od wieku i od rasy psa. Przyczyn może być wiele.

Reakcja na drobne cząstki pyłu w powietrzu. Kurz i pył zbiera się w kącikach oczu i organizm psa reaguje wydzielaniem śluzu i „ropki”. Jest to  naturalny proces i nie musimy sie nim martwić.

U psów małych ras, szczególnie długowłosych, często dochodzi do draznienia oka przez sierść i zatykania kanałów nosowo-łzowych. Efektem są rdzawe ślady na sieści wokół oczu naszych piesków.

Ropiejące, łzawiące oczy, mrużenie oczu, mogą być objawem urazów oka, najczęściej urazów rogówki, lub wbitych ciał obcych

Nie czekaj z wizytą u weterynarza, ponieważ nieleczony uraz może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia oka.

Oczy ropieją również w sytuacji gdy nasz pupil jest chory, np. złapał jakąs chorobę dróg oddechowych.

O wiele groźniejsza jest sytuacja gdy oprócz ropienia oczu, nasz piesek jest osowiały, nie ma apetytu, ma gorączkę. Może to być objaw choroby zakaźnej np. nosówki!

Nie należy zwlekać w tej sytuacji i jak najszybciej udać się do weterynarza.

Powinniśmy kontrolować, czy czubek nosa u psa jest wilgotny, albowiem jest on nawilżany przez łzy, które dostają się tu poprzez przewody łzowe, mające swój początek w przyśrodkowym kącie oczu. Jeśli przewód jest zatkany i łzy nie dochodzą do czubka nosa może to być związane z chorobą oczu.

Możesz spróbować przemywać psu oczy letnią herbatką ze świetlika (NIE RUMIANKU!!!).
Rób to co 2 godziny. Herbatka powinna być zawsze świeża. Jednak jeśli nie przejdzie po 2 dniach, nie lecz psa na własną rękę, bo prawdopodobnie problem jest poważniejszy. Koniecznie udaj się do weterynarza po maść z antybiotykiem (mojemu psu pomogła gentamycyna).

Dodatkowo oczy psa może drażnić wchodząca sierść (zwłaszcza jeśli masz długowłosego psa). Odgarnij dokładnie sierść wokół oczu i posmaruj wazeliną. Na pewno przyniesie to ulgę twojemu psu :)
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

juleczka112

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2012, 08:40:09 pm »
Zdaje mi się że może mieć na coś uczulenie udaj się z nim do weterynarza i wtedy jakieś krople mu przepisze

kolorowy

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2013, 03:44:17 pm »
Mój przechodził przez to samo, jak tylko zjadł kurczaka. Niezależnie od ilości.

2karma_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2013, 06:24:02 pm »
W takim razie to faktycznie może być to reakcja uczuleniowa i także radziłbym niezwłocznie udać się do weterynarza aby przepisał odpowiednie krople. Daj znać jak będziecie już po wizycie.

Postar

• Podglądacz
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2013, 10:24:55 pm »
Obecnie posiadam Cavaliera i również ma coś ciągle pod oczami nie wiem co to może oznaczać..

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2013, 02:18:43 pm »
Minęło już trochę czasu,wiec może napiszesz czy byliście z psem u weterynarza i jeżeli tak to co przepisał,doradził/ Czekamy na Twoją odpowiedź.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

sońka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2015, 01:43:18 pm »
WŁasnie, jak często trzeba czyścić psu uszka?

Clarias_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2016, 03:42:57 pm »
Wtedy kiedy widzisz,że są brudne i wymagają czyszczenia. Nie ma złotej zasady czy reguły,to samo dotyczy czyszczenia noska czy oczu. Akurat w tym konkretnym przypadku również uważam,że może być to efekt alergiczny,uczuleniowy.

ojeja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2016, 12:02:54 am »
ja nigdy, żadnemu z moich byłych (tych co już odeszły), i obecnych psów nie czyściłam uszu. Nigdy z tego powodu nie cierpiały, nie miały żadnego zapalenia ani brudnych.
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

e-akwarysta

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2016, 11:57:19 am »
Ropiejące oczy u kota są np oznaka przeziębienia czy infekcji,więc podobnie może być w przypadku psów,tutaj rozsądnym wyjściem będzie po prostu wizyta u weterynarza na badania kontrolne.

Petshooop_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2017, 09:28:14 am »
Nie zawsze tak jest, aczkolwiek faktycznie ropiejące oczy czy brudne uszy nie są dobrym zjawiskiem i należy udać się na czyszczenie oraz kontrolę do weterynarza, nawet czystko profilaktycznie.