Forum o zwierzętach

Psy => Zdrowie Psa => Wątek zaczęty przez: Bartosz r10 w Kwiecień 28, 2016, 10:27:08 am

Tytuł: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: Bartosz r10 w Kwiecień 28, 2016, 10:27:08 am
Obawiam się że mój pies jest chory na borelioze. Pies ma rumień wędrujący na skórze, gorączka i nie je. Jak wyleczyć psa ? Czy mam podawać mu jakieś środki?

                                                                                                                                                                   r10
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: Admin w Kwiecień 28, 2016, 04:37:40 pm
Z tego co czytałem wynika że ok. 5% zarażonych psów wykazuje objawy choroby,  które pojawiają się po około 2–5 miesiącach od zakażenia.

Kliniczne objawy wyglądają następująco: pies przestanie jeść, gorączka osiągnie 40,5 °C, ogólne osłabienie, po kilku tygodniach pies zacznie kuleć.

Podobno objawy te mogą ustępować samoistnie, ale raczej musisz iść do weterynarza po antybiotyki.

Borelioza u psów jest w praktyce weterynaryjnej  chorobą  o  dużym  znaczeniu,  ze  względu na fakt, iż jest to zoonoza.

Skuteczne zapobieganie  zakażeniu  wymaga  corocznego  szczepienia  psów  przed  sezonem  występowania kleszczy.

Spośród antybiotyków stosowanych w leczeniu przyczynowym boreliozy psów zalecane są doksycyklina w dawce 5–10 mg/kg m.c. doustnie, 1–2 razy dziennie, przez 4 tygodnie oraz amoksycylina w dawce 20 mg/kg m.c. doustnie, 3 razy dziennie, przez 4 tygodnie. Antybiotyki  te  pomagają  znieść  objawy  choroby, jednak najczęściej nie eliminują krętków z organizmu
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: ojeja w Maj 01, 2016, 12:23:21 am
Obawiam się że mój pies jest chory na borelioze. Pies ma rumień wędrujący na skórze, gorączka i nie je. Jak wyleczyć psa ? Czy mam podawać mu jakieś środki?

                                                                                                                                                                   r10
ja nie mogę, kurcze ludzie co wy macie w głowach. Piszesz że podejrzewasz u psa groźną chorobę, opisujesz objawy i głupio się pytasz jak go leczyć. Zastanów się człowieku, nikt ci przez internet nie wyleczy psa!! Nikt nie ma rentgena w oczach, ani nie jest jasnowidzem, żeby postawić diagnozę co psu dolega. Zamiast pytać co mu podać IDŹ Z PSEM DO WETERYNARZA póki nie jest za późno!!
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: e-akwarysta w Czerwiec 17, 2016, 12:15:09 pm
A czy nie najlepszym wyjście byłoby udać się do weterynarza aby zbadać psa i postawić diagnozę? Na podstawie powyższych objawów można się jedynie domyślać,a chodzi przecież o zdrowie Twojego pupila.
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: Doggie w Lipiec 21, 2016, 12:26:37 pm
Koniecznie jedź do weterynarza, bo domowymi sposobami nic nie zdziałasz, poza tym nie masz pewności mimo wszystko, że to na pewno bolerioza. Wterynarz zrobi psu test z krwi na obecność bakterii i da antybiotyki specjalnie na tę bakterię. Sama mu nie pomożesz a może się to skończyć tragicznie
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: kazik321 w Lipiec 24, 2016, 09:39:29 pm
dokładnie ja też proponuje od razu iść do weterynarza pies ma prawie te same choroby co człowiek. A ja mam pytanie by uniknąć takich sytuacji jakie macie sprawdzony preparat na pchły (http://frontlinecombo.pl/pages/produkty.aspx) Możecie coś polecić co macie przetestowane i sprawdzone? Bo w sklepach jest masa środków tylko który skuteczny?
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: Nautil w Lipiec 26, 2016, 12:35:51 pm
Tylko dobry weterynarz moze pomoc, leć tam jak najszybciej :)
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: marokus w Sierpień 22, 2016, 03:19:53 pm
Ogólnie bardzo trudno jest wykryć boreliozę (nawet wśród ludzi) więc mogą wychodzić ujemne badania, przy czym psiak może być chory. Dlatego warto jest powtórzyć przynajmniej jeden raz.
Tytuł: Odp: Borelioza u Psa
Wiadomość wysłana przez: Petservice_pl w Wrzesień 01, 2016, 08:27:47 am
Moim zdaniem w przypadku kiedy podejrzewasz iż Twój pies ma borelioze to warto czym prędzej udać się na badania do weterynarza,który będzie mógł to stwierdzić i odpowiednio leczyć,na forum można sobie tylko gdybać.