Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Dogman

Strony: [1]
1
Pozostałe tematy o psach / Zwierzęta i przeprowadzka - jak się przygotować?
« dnia: Sierpień 19, 2014, 07:02:28 pm  »
Dzień dobry, mój temat dotyczy psa i dwóch kotów. Zwierzaki mają po 11-12 lat. Od urodzenia mieszkają ze mną w wolnostojącym domu w spokojnej okolicy na peryferiach W-wy. Muszę się niestety wyprowadzić - rodzinna działka jest właśnie sprzedawana i szukam nowego domu.

I stresuję się sytuacją zwierząt. Nigdy nie wyjeżdżały (bardzo rzadko do weterynarza) a teraz czeka ich przeprowadzka w nieznane miejsce. To zwierzęta wychodzące, które znają każdy kąt w domu, na podwórku i w okolicy. Obawiam się ich reakcji na nowe miejsce. Najbardziej stresuję się kotką, która tylko raz opuściła dom (10 lat temu na wizytę u weta - strasznie szamotała się w koszyku) i jest "dzika" w pewnym sense, bo nie da jej np. unieść, chwycić w dłonie (wyrywa się wtedy i drapie choć jest generalnie przyjacielska). Pies lubi podróżować autem ale nigdy nie spędził nawet nocy poza domem... Tak samo kocur.

Jeśli przechodziliście podobne zmiany z Waszymi zwierzakami, podzielcie się ze mną doświadczeniem. Będę wdzięczny za rady (jak się zachować, jak je przetransportować i zabezpieczyć je w nowym domu aby nie uciekły i nie cierpiały).

Adam

Strony: [1]