Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Cocker Spaniel szczeniak-kilka pytań :)  (Przeczytany 4330 razy)

Domcia

• Podglądacz
Cocker Spaniel szczeniak-kilka pytań :)
« dnia: Wrzesień 12, 2012, 01:45:32 pm »
Witam :) W sobotę dokonam razem z chłopakiem zakupu suczki rasy Cocker Spaniel.Ma 8 tygodni,jest już po pierwszym odrobaczeniu.Ani ja ani mój partner nie mieliśmy wcześniej psów,więc przyda nam się kilka wskazówek :) Co jaki czas należy odrobaczać pieska ? Ile kosztuje szczepienie przeciwko wściekliźnie i założenie karty zdrowia psa ? Czy to prawda,że psy nie powinny jeść ziemniaków ? Czy oprócz suchej karmy możemy podawać suni makaron,ryż,warzywa czy gotowane mięso (drób,wołowina,itd ) ? Jak często powinno kąpać się psa ? Jeśli jest coś jeszcze o co nie zapytałam,a powinnam wiedzieć to bardzo proszę o dopisanie :) Pozdrawiam !

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: Cocker Spaniel szczeniak-kilka pytań :)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2012, 05:22:30 pm »
jak już kupisz pieska (mam nadzieję że to nie kundelek (bez rodowodu to kundel w typie rasy)) to mimo iż jak piszesz piesek jest jeden raz odrobaczony, powinnaś iść z nim do weterynarza. Wet musi ogladnąć pieska, zbadać go i wyznaczyć termin na pierwsze (oraz kolejne) szczepienie i na następne odrobaczenie. Karta zdrowia pieska zostaje założona automatycznie z racji wizyty. Wszystko to co cię interesuje odnośnie psiaczka dowiesz się od weta, wystarczy zapytać. Tak małego szczylka nie można kąpac, możesz go jedynie przetrzeć wilgotnym ręcznikiem.
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

juleczka112

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2012, 08:46:47 pm »
Jeżeli jest już 1 odrobaczony to weterynarz stwierdzi kiedy masz go odrobaczyć szczepienie przeciw wściekliznie kosztuje ok 60 zł . Słyszałam że piesków nie wolno kąpać ponieważ źle wpływa to na ich futerko i skurę :-\

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2013, 02:15:17 pm »
Najpierw polecam poczytać cały szereg tematów na forum z zakresu pielęgnacji jak i żywienia psa,dzięki temu będziecie wiedzieć znacznie wiecej. Poza tym w kwestii karmy moge pomóc, na naszej stronie znajdziesz ich szeroki wybór w atrakcyjnych cenach.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.