Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: jaką karmę suchą polecacie?  (Przeczytany 170360 razy)

kropelka22

• Raczkujący bywalec
  • **
jaką karmę suchą polecacie?
« dnia: Wrzesień 13, 2012, 03:42:44 pm »
Jaką karmę polecacie? cały czas zastanawiam się nad zmianą karmy mojego psa ale nie moge się zdecydować. Może coś podpowiecie, jakie karmy są dobre a jakich karm trzeba unikać :) to mi naprawdę pomoże

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: jaką karmę suchą polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2012, 07:05:50 pm »
a jaką karmę je twój psiak? bo tak "w ciemno" to trudno powiedzieć  ;). Ale na pewno nie polecam pedigree, chappi, tesco, tip, puffi i innych tego typu marketówek
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

kropelka22

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2012, 01:50:57 pm »
no właśnie mój pies jadł marketówki czyli te których nie polecasz ale już wybrałam Artemis i bardzo mu smakuje

2karma_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2012, 12:23:50 pm »
Sucha kara powinna być przede wszystkim dobrej jakości i podczas zakupu patrzmy głównie na jej skład. Ja z doświadczenia mogę polecić karme Brit Premium- jest przez nas sprawdzona.

juleczka112

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2012, 08:42:48 pm »
Najlepsze jest pedigree :)

mareks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2013, 02:49:26 pm »
Myślę, że to psa powinnaś 'zapytać' co lubi jeść, dziwne, żeby użytkownicy forum wiedzieli co będzie Twojemu psu smakowało :)))

Opinie użytkowników są na pewno subiektywne :)

To jest tak jakbyś kogoś zapytała jakich smaków lodów unikać :)

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2013, 07:23:03 am »
Przecież z subiektywnych odpowiedzi można coś wywnioskować i samemu później przetestować, czy rzeczywiście dana karma smakuje mojemu psu.

Lepiej uczyć się na czyichś błędach niż na swoich.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

pomalowana

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2013, 02:46:29 pm »
wiem, że wielu weterynarzy tego nie poleca, a opinie są raczej podzielone, ale ja nigdy nie karmiłam mojego kota specjalną karmą. zawsze jadł to co ja, albo to, co sobie upolował. co najwyżej podrzucałam mu jakieś witaminy. nigdy nie wyglądał jakby mu czegoś brakowało  ;)

2karma_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2013, 06:50:51 pm »
Na pewno to co sobie upolował było dla niego dobre,ponieważ to naturalny pokarm. Jeżeli mogę coś doradzić to proponuję czasem dać też kotu specjalna karmę i zobaczyć jak zareaguje,czy będzie mu smakowało. 

alisss

• Podglądacz
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2013, 12:46:54 pm »
ja mam dwa psy i jenda jest bardzo chora, mianowicie ma slaba trzustke i slabe jelita. weterynarz zalecila mi karme Royall Canin Intestinal (dla dojrzalych psow), suka jest juz klika lat na tej karmie i dobrze funkcjonuje. jesli nie je tej karmy to odrazu zaczynaja sie sensacje.. takze polecam:)

FaraonPetFood_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2013, 10:44:18 am »
Witam na forum. Słyszałem o tej karmie i faktycznie w przypadku problemów żołądkowych naszego psa,jest polecana przez wiele osób w tym głównie przez weterynarzy. Warto szukać w dobrych i godnych zaufania sklepach intrnetowych.

katkelka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2013, 09:31:31 am »
Mój Misiek bardzo wybrzydza i sporo czasu zajęło mi szukanie pokarmu ktory polubi… W młodości przyzwyczaił się do  domowego jedzenia, dlatego od kilku miesięcy chętnie przegryza karmę real nature bo nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów.

fiszka

• Podglądacz
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2013, 07:40:33 pm »
Z doświadczenia wiem, że psy baaardzo chętnie jedzą Intestinal z Royal Canin lub Hill'sa :) Zarówno szczenięta jak i te dorosłe.
Z karm, które jadł mój pies polecić mogę Brit Light lub Brit Adult M.
Są jeszcze (raczej jeszcze mało popularne) kanadyjskie karmy firmy Nutram, podobno też bardzo dobre i ludzie je chwalą :) Jak dostałam jej próbkę to mój pies nie mógł się nacieszyć  ;D

rutire

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2013, 02:28:20 pm »
Witam, ja mojego psa karmię karmą suchą firmy Josera -  festiwal, można ją stosować na dwa sposoby, na sucho a jak widze że mój piecho marudzi to zalewam mu ją wodą i powstaje sosik - zjada aż mu się uszy trzęsą ;-) doradzono mi taką, piecho ma się świetnie, nie puszcza baków, nie śmierdzi mu z pyska i koopy są ok
i znalazłam dystrybutora niedaleko mnie, można sprawdzić na imodog.pl jeżeli jest ktoś zainteresowany doradzą przez telefon też ,
mój znajomy ma owczarki niemieckie, psy stróżują i są na dworze, od początku karmi joserą - high energy i festival - psy maja piękną sierść, są wysportowane, wagę utrzymują, on poleca to wszystkim swoim znajomym, mi tez polecił i nie zawiodłam się, na joserę nie mogę na razie narzekać

haynee

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2013, 08:23:44 pm »
Ja kupowałam kilka karm na zmianę. Joserę też przerobiłam i nawet Fidze smakowała, ale ze względu na to, że mój pies jest niejadkiem, musiałam ją przestawić na coś bardziej kalorycznego. Teraz karmię ją Dog Chow z Puriny dla psów aktywnych i nadal je mało, ale przynajmniej nie jest już tak przeraźliwie chuda ;)

Piratka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2014, 01:30:41 am »
Mój psiak uwielbia zajadać się suchą karmą Brit Jak do tej pory bardzo mu smakowała, więc nie zmieniam na nic innego. Poza tym jest to dobra karma, bo w swoim składzie ma 40% kurczaka, a nie 4 ... jak marketówki. :)

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2014, 03:34:47 pm »
Warto zerknąć do nas,posiadamy szeroki wybór karm dla Waszych pupili w niższej cenie- w końcu styczeń to czas promocji. Chętnie doradzę i pomogę.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

vetka330

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2014, 01:22:51 pm »
Pamiętaj że zawsze zanim wybierzesz jakąkolwiek karmę sprawdź jej skład. Bo co jeśli masz napisane,że to karma z "wołowiną", w niej 3% wołowiny. Jeśli jest to karma o smaku wołowiny to ma mniej niż 4% tego składnika. Jeśli karma z  tym składnikiem między 5 a 14%. Bogata w ten składnik między 14 a 24%. Mięsna od 24 do 100%. Po kupnie karmy sprawdzaj czy pies tak samo często się wypróżnia. Jego zachowanie, chęć do zabawy. Polecam karmę Josera (od tego czasu mój pies ma ładniejszą sierść), dobra też jest RoYal CANIN. Pamiętaj o tym by skonsultować się z weterynarzem przed zakupem nowej karmy.

klaryska

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:07:46 pm »
Mój psiak uwielbia zajadać się suchą karmą Brit Jak do tej pory bardzo mu smakowała, więc nie zmieniam na nic innego. Poza tym jest to dobra karma, bo w swoim składzie ma 40% kurczaka, a nie 4 ... jak marketówki. :)
Brit jest całkiem przyzwoity - a jaką karmę dokładnie polecasz  dla psów

ball

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2014, 04:17:37 pm »
Te z linii Brit Care są bardzo dobre. Sama karmię nimi psa.

FaraonPetFood_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 13, 2014, 09:07:06 am »
Możesz spróbować także takich karm jak Josera,Royal Canin czy Acana- to dobre i godne polecenia firmy na których sie nie zawiedziesz. Szukaj w sklepach internetowych,będzie po prostu taniej.

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2014, 10:26:42 am »
Zajrzyj do nas,miła i fachowa obsługa zawsze chętnie pomoże oraz doradzi podczas wyboru odpowiedniej karmy:) Zwracaj uwagę po prostu na jej skład,to liczy się najbardziej.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Kasjopea

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2014, 10:42:04 am »
Ja spróbowałam Canagan, kupiłam swoim dwóm jamnikom na próbę, byłam pod wrażeniem składu. Mięso, witaminy, mało tłuszczu a szukałam karmy bez zboża. Bardzo fajnie się przyjęła więc może warto spróbować? :)

KuchniaPupila.pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2014, 11:42:07 am »
Acana jak najbardziej tak- wystarczy zerknąć na skład tej karmy i już będziemy wiedzieć co podajemy swojemu psu. Poza tym polecam również karmy 1st Choice o dużej zawartości mięsa,u nas są n anie teraz ciekawe promocje:)

czterylapki.pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2014, 10:42:10 am »
Hej,
nie jest łatwo wybrać odpowiednią karme dla psa. Dlatego jeśli szukasz dobrych karm dla psa to na pewno firma Orijen spełni twoje oczekiwania. Karma ta wygrała bardzo dużo plebiscytów ma w sobie bardzo dużo mięsa a resztę stanowią owoce i warzywa. Nie ma tam żadnych sztucznych wypełniaczy. Zapraszamy do nas. Na pewno razem coś wspólnie wybierzemy.

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:40:10 pm »
Zawsze zwracajmy uwagę na skład karmy i już będziemy wiedzieć z czym mamy do czynienia. Odradzam te najtańsze z marketu,polecam mięsne na Ares.biz.pl  znajdziecie ich szeroki wybór.

angels87

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:38:44 am »
Mam dwa yorki i kupuję im karmę Royal oraz Brit. Bardzo ją lubią.

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2014, 11:46:04 am »
W takim razie polecam także pasteryzowane batony mięsne,Yorki na pewno je polubią,jeżeli będziemy mogli pomóc podczas wyboru to chętnie doradzimy,teraz mamy kilka ciekawych promocji:)

lelis

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.star-marketing.net/
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:46:25 am »
Karmię psa karmą Brit, raz kupiłam Pedigree, ale jej nie zjadł.

FaraonPetFood_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 19, 2015, 12:52:01 pm »
Nic dziwnego,ponieważ ta karma jest typową marketówką o bardzo słabym składzie,zdecydowanie odradzam. Jeżeli już to warto poszukać dobrej jakości karmy w sklepach internetowych,jedną z tych lepszych jest z pewnością karma Faraon.

KuchniaPupila.pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 10, 2015, 12:51:05 pm »
Jaką karmę polecacie? cały czas zastanawiam się nad zmianą karmy mojego psa ale nie moge się zdecydować. Może coś podpowiecie, jakie karmy są dobre a jakich karm trzeba unikać :) to mi naprawdę pomoże
Zapraszam do naszej pupilopedii, zamieszczamy tam ciekawe artykuły na temat zdrowia i żywienia psów. Pojawił się tam tydzień temu artykuł dotyczący wyboru karmy suchej, który pomoże rozwiać wątpliwości i myślę że odpowie na wiele nurtujących Cię pytań. Polecam również karmy, które w składzie mają sporą zawartość mięsa 85%, takie jak Alpha Spirit czy Taste of the Wild.
http://www.kuchniapupila.pl/encyklopedia/k/karma_sucha_czy_domowy_obiadek

Rybka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 11, 2015, 09:02:13 am »
Hej ostatnio zaczęłam się zaopatrywać w modernpet. Znajdziesz tam nie tylko karmę ale tez wiele innych produktów. Bardzo profesjonalna firma. Polecam.

KuchniaPupila.pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 11, 2015, 01:34:46 pm »
Wybór zawsze leży po stronie właściciela.
Jeśli decydujemy się na domowe żywienie,  należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
W sprawie doboru składników i proporcji warto poradzić się lekarza weterynarii. W diecie psa należy bowiem uwzględnić nie tylko mięso, ale i węglowodany czy błonnik, składniki mineralne , a także witaminy. Tu pojawia się pytanie czy na pewno uda nam się dobrać właściwą dietę do potrzeb naszego pupila. Nie właściwie zbilansowana dieta doprowadzić może do problemów zdrowotnych, otyłości, a w konsekwencji do zwiększonych wydatków na leczenie psa.
Z pomocą idą nam producenci karm dla zwierząt. Wybór jest nie mały. Należy wziąć pod uwagę nie tylko upodobania kulinarne psa, ale również problemy zdrowotne  z którymi się zmaga, wiek, rasę, nietolerancję pokarmową czy skłonność do alergii.
Sucha karma będzie odpowiednim wyborem jedynie wtedy, kiedy będzie dobrej jakości.
Co kryje się pod pojęciem -dobra jakość?
Na pewno powinna być pełnowartościowa, skomponowana tak , aby zaspokoić wszystkie potrzeby psa, bez konieczności podawania dodatkowych witamin czy farmaceutyków.
Dobra karma powinna zatem zawierać sporą ilość mięsa i białka wyselekcjonowane pod kątem najwyższej strawności. Producenci chwalą się  składem swoich karm i podają szczegółowo jaki procent danego rodzaju mięsa znalazł się w worku naszej karmy. Warto zwrócić uwagę czy w składzie podana jest zawartość kwasów omega 3 czy omega 6 oraz poszczególnych minerałów, witamin, warzyw czy przypraw. Im wyższa jakość pożywienia, tym skuteczniej jest ono trawione przez organizm zwierzęcia, który przyswaja z niego więcej składników pokarmowych. Lepsza ich wchłanianie przez organizm ma z kolei pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję psa. Resztę wyboru stanowić będą bowiem upodobania kulinarne naszego psa.

Dla niektórych podawanie samej karmy suchej jest wręcz nie ludzkie, zdarza się więc  dość często, że właściciele psów, męczeni wyrzutami sumienia, umilają życie swojemu pupilowi dokarmiając go resztkami ze stołu i zasypując niezliczoną ilością przysmaków.
Podawanie przysmaków dla psów nie jest niczym złym, ale również warto zastanowić się nad ich jakością czy przeznaczeniem. Zbyt duża ilość różnych przysmaków może po prostu doprowadzić do problemów żołądkowych. Zachęcam do zapoznania się z ofertą przysmaków naturalnych, takich jak suszone mięso czy żwacze.
Można również niezależnie od sposobu żywienia dodawać do miski oleje rybne, kokosowe, oliwę z oliwek. Maja one bowiem wpływ na pracę mózgu, wygląd sierści i skóry psa.
Naturalnym i bezpiecznym suplementem diety są algi, w tym spirulina, a także suplementy wapniowe,  szczególnie istotny w przypadku psów żywionych surowym mięsem- skorupki ekologicznych jaj.
Również istotne jest, aby posiłki podawane były o stałych porach, a nie zjedzony pokarm, należy zabrać po około 15 minutach. Dotyczy to zarówno karmy suchej, jak i domowego obiadku. Problem pojawia się, gdy cały dzień nie ma nas w domu. Na to również mamy  doskonałe rozwiązanie w postaci automatycznych misek, dzięki którym nasz pupil otrzyma podczas naszej nieobecności nawet do 6 posiłków dziennie. Pies powinien mieć za to stały dostęp do miski z wodą. Niektóre psy czy  koty, uwielbiają pić wodę bieżącą, dlatego zdarza się , że popijają z cieknącego kranu czy z wanny , tu sprawdzą się  automatyczne poidła , które zapewniają stały dostęp do świeżej, filtrowanej , bieżącej wody.
Dobór odpowiedniego sposobu żywienia nie jest zatem sprawą prostą, pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Zawsze jednak powinniśmy kierować się dbałością o zdrowie i dobre samopoczucie naszego pupila. Nasza firma chętnie pomoże Państwu w podjęciu tej decyzji  i wyborze suchej czy mokrej karmy, zrobimy wszystko aby zadowolić gusta i upodobania zwierząt, a także służyć fachową radą.

e-zwierzaki.pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2016, 04:07:20 pm »
Cześć,

dawno nikt w tym wątku się nie wypowiadał. A może i warto kontynuować dyskusję. Z karmą dla zwierząt np. w szczególności dla psów jest podobnie jak z żywnością dla ludzi. Nic odkrywczego. Czytałem propozycje żeby zapytać weterynarza. Można. Weterynarz najprawdopodobniej powie czego pies nie powinien na pewno jeść np. czekolada. Co do karmy to wypowie się na zasadzie swojego doświadczenia z własnymi zwierzętami albo poleci tę, którą ma w sprzedaży.

Podstawowe zasady to kupuj karmę wartościową i nie kieruj się ceną za kilogram. Zresztą często jest tak, że te tanie karmy, które posiadają głównie "zapychacze"  w dłuższej perspektywie w cale nie są tańsze. Po prostu karmy o niskiej wartości odżywczej pies będzie musiał zjeść więcej i tyle.

Warto poczytać samemu opisy w sklepach zoologicznych internetowych np. u mnie www.e-zwierzaki.pl i zapytać się są dostępne próbki  karmy albo kupić najmniejsze opakowanie. Bo to, że wg nas karma z opisu spełnia wymogi nie znaczy, że będzie smakować naszemu pupilkowi.

Niezależnie do wyboru karmy wg opisu producenta należy obserwować psa czy wygląd jest zdrowy no i napiszę brzydko ale również należy obserwować jaka "kupa" wychodzi. Czy nie jest jej za dużo , czy konsystencja  jest stabilna, itd. Jeżeli w karmie będzie dużo wypełniaczy to pies będzie robił kupę jak krowa. Duże placki i dużo kupy. Ja mam obecnie huskiego i się wszyscy dziwią, że pies takie małe kupki robi. Dlaczego? Bo odpowiednio się odżywia. Jak coś to piszcie na maila. Nie prowadzę sklepu internetowego zoologicznego dlatego że to mój biznes bo czym innym się zajmuję ale dlatego, że kocham zwierzęta i jest to uzupełnienie mojej aktywności na rzecz psiaków oraz innych zwierząt, a dodam , że mam też i kota i chomika i rybki :)

Ewelina27

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 18, 2016, 03:57:14 pm »
Suche karmy zamawiam często w propetsklep.pl karmy z firmy Artemis, które cenię od dłuższego czasu. Sucha karma dla psów jak i dla kotów z tej firmy jest bardzo zdrowa i wartościowa.

aleksm

• Podglądacz
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 13, 2016, 09:46:21 am »
spróbuj może z karmą od doctor dog, jest naturalna, nie ma sztucznych ulepszaczy, mojemu smakuje

Ewelina27

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 13, 2016, 10:00:56 am »
A czy ta karma ma zdrowe i wartościowe składniki? :) Chodź mam sprawdzoną karmę dla mojego psa to mimo wszystko lubię przeglądać inne karmy, a nóż trafię coś równie interesującego.
Generalnie to kupuję Artemis Fresh Mix bo w tych karmach jest białko kurczaka, indyka, łososia i kaczki, a więc jest lekkostrawna i zdrowa dla psiaka :)

e-akwarysta

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 17, 2016, 12:05:46 pm »
Akurat jeżeli chodzi o wybór karmy dla naszego pupila,to myślę że powyżej jest wszystko opisane,dla mnie osobiście zawsze dokładnie sprawdzam skład danej karmy,np bardzo dobrą i polecaną jest 1st Choice lub Acana.

rospel

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:36:19 am »
Moje zwierzaki w tym psy są na karmie Iams. Dostałam kiedyś małą paczkę, spróbowały i im podeszła i tak już zostało. Ale to raczej dobra karma, także nie było potrzeby by ją zmieniać. Tym bardziej, że mają urozmaicaną dietę mięsem. W parku kiedyś facet się mnie pytał czym jak ich karmię bo z daleka się świecą i widać, że są zdrowe i zadbane. To dla mnie najlepsza rekomendacja dla ich sposobu żywienia.

tosia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 28, 2016, 03:55:29 pm »
Niestety karmy z marketu zazwyczaj zawierają niewiele mięsa i śladowe ilości witamin. Jeśli chce się zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela to nie ma co oszczędzać na jego zdrowiu. Z doświadczenia z moim psiakiem wiem, że dobra karma dla psa jak np tutaj: http://netfutter.pl/  musi kosztować więcej niż "marketówki", ale pies jest dzięki temu zdrowszy i ma ładniejszą sierść :)

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:53:07 am »
To racja i dlatego też możemy swobodnie wybrać dobrą karmę w sklepach internetowych,gdzie dodatkowo zawsze będzie o wiele taniej niż w zwykłym sklepie. Akurat karmami zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy podczas wyboru.

Mira333

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 21, 2016, 01:09:15 pm »
Ja też często kupuję w internecie ze względu na niższą cenę, ale w marketach też kupuję. Różnych firm, patrzę najczęściej na skład, żeby było w nich dużo wartościowych składników.

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 22, 2016, 09:27:45 am »
I prawidłowo bo tym sposobem nie sugerujesz się samą markę czy też ceną, a pełnowartościowym składem i podajesz swojemu pupilowi to co jest najlepsze. Akurat na naszej stronie także znajdziesz szeroki wybór wielu dobrych i znanych karm, warto zerknąć, mamy ciekawe rabaty.

Slyna

• Podglądacz
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 23, 2016, 09:00:29 am »
Mam takie pytanie, czy karma animonda jest dobra dla młodego psa ?

Mira333

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 28, 2016, 04:20:27 pm »
Dzięki za informacje, może wypróbuję, chociaż póki co mam swoje sklepy: http://www.favore.pl/412476_karmy-suche-i-mokre-dla-psow-i-kotow-z-dostawa-wroclaw-cala-polska-dolnoslaskie.html i jest ok

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 29, 2016, 09:39:25 am »
A o jakiej rasie psa dokładnie jest mowa? Podaj więcej szczegółów oraz w jakim wieku jest, wówczas postaramy się pomóc i doradzić. Zerknij koniecznie na karmy Nutram.

bibitka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 09, 2016, 09:11:08 pm »
My z mężem już od roku podajemy naszej pusi karmę vollmers. Znajoma weterynarz 
nam ją poleciła, bo po innych piesek często wymiotował, a teraz już wszystko wróciło do normy

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 19, 2016, 09:48:31 am »
Akurat tej karmy nie znam, możesz podać jej skład? Poza tym jaka to rasa pieska iw jakim jest wieku? Oczywiście dobrze, że dieta i karma która zaproponował weterynarz skutkuje natomiast alternatywnie będziemy w stanie zaproponować również inne dobre marki jak Nutram, Josera czy Trovet, ich skład jest znany i zbierają wiele pozytywnych opinii.

Ewelina27

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 19, 2016, 03:08:03 pm »
Ja przerzuciłam się z artemis na vollmers jakiś czas temu  i wychodzi dużo taniej a zarazem zdrowo :) ja podaję tą https://vollmers.pl/pl/p/VOLLMERS-Lamm-Reis-jagniecina-i-ryz-karma-pelnowartosciowa-dla-psow-wszystkich-ras-o-normalnej-aktywnosci/45 skład jest na stronie opisany. Jak mówicie, że weterynarz nawet polecał, to cieszę się, że podaje zdrową karmę :)

tulka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 09, 2017, 04:50:38 pm »
Ja mam problem, bo mój pies nie chce jeść. Nie wiem co mam zrobić. Gotowałam mu już kaszę z warzywami i mięsem przez jakiś czas, ale nie jestem w stanie tego robić codziennie. Z resztą muszę przyznać, że i to powoli mu się nudzi. Macie jakieś na to sposoby?