Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: ŁOSOŚ W POTRZEBIE !!!!  (Przeczytany 5275 razy)

łosoś4

• Raczkujący bywalec
  • **
ŁOSOŚ W POTRZEBIE !!!!
« dnia: Listopad 06, 2012, 04:58:12 am »
Cześć wszystkim na forum.

Jestem tu pierwszy raz, ale mam nadzieję że uzyskam dobrą poradę, pomoc...
Jak wskazuje temat wiadomości, w potrzebie jest kociak 3 miesięczny imieniem Łosoś...
Łosoś to śliczny mleczny kotek z różowym noskiem i poduszeczkami. Bardzo bystry i lubiący zabawę ale...
i tu się zaczyna. Jak wiemy wszyscy, bo zakładam że każdy kocha swoje zwierzątko, obojętnie czy to myszka, aligator, czy może karaluch:):) o swoich przyjaciół należy się troszczyć, dbać o nich i nie wolno nam ich zostawić w potrzebie, a potrzeba jest duża. Jakiś czas temu, z przyczyn powiedzmy rodzinnych wymarzyło mi się małe i kochane stworzonko.

Z racji tego że metraż nie za duży, postanowiłam przygarnąć kociaka. Na pewnym portalu znalazłam ogłoszenie, że (jak to w większości bywa) oddam kota w dobre ręce. Zainteresowałam się więc tym ogłoszeniem i okazało się że pewien Pan z Białegostoku, ma około 16 małych kociąt. Na zdjęciu zamieszczonym w ogłoszeniu widniał, mój przyszły towarzysz niedoli bezdzietnej Łosoś... Tak bardzo mi się spodobał, że postanowiłam stworzyć dla niego dom.
Więc kotek po dłuższej rozmowie z właścicielem, tydzień później przybył do Warszawy. Wszystko było by ok, gdyby nie to że kociak nie był szczepiony, ani odrobaczony i nie miał nawet książeczki zdrowia. Po prostu "pasażer na gapę". Na szczęście, miałam wtedy pracę i mogłam z Łośkiem pójść do weterynarza oraz wstępnie zrobić oględziny czy wszystko jest ok.

Dostał książeczkę i pierwsze odrobaczenie i zalecenie że kotek musi być jeszcze parę razy odrobaczony, jeśli mieszkał na wsi itd. Potem jak będzie starszy, miała być kastracja i szczepienie na wściekliznę, znów odrobaczenie by to coś go nie męczyło ale oczywiście nic za free. Z racji utraconej pracy z dnia na dzień, sprawy się skomplikowały. Pamiętam że, od kogoś usłyszałam że jest jakiś ośrodek weterynaryjny
w Warszawie, który pomaga w trudnej sytuacji właścicielom zwierzaków, ale później okazało się że to mrzonka...

Zaczęłam kontaktować się z rożnymi, lecznicami ale wszędzie słyszałam to samo "żartuje Pani, dzisiaj nie ma nic za darmo, a jak kot choruje to niech go Pani wypuści, albo odda do schroniska"...
Nie mogłam uwierzyć własnym uszom. Jak można oddać swojego przyjaciela, kogoś kto wita cię na dzień dobry podgryzaniem, albo mruczeniem nad uchem. Zrobiło mi się strasznie przykro i stwierdziłam że może lecznica w której byłam, może jakoś pomoc.
Udałam się tam ponownie i uzyskałam informację, że fundacja X wspiera leczenie jednego z pacjentów kliniki i żeby do nich zadzwonić, może coś zrobią. Niestety pani z fundacji, powiedziała że oni też działają z darowizn i nie mogą wspierać każdego.

Idąc do sedna, szukam pomocy dla swojego przyjaciela Łośka który teraz ma 3 miesiące, wymaga odrobaczenia przynajmniej 2 razy, szczepienia na wściekliznę, kastracji, czipowania i oględzin lekarza, choćby z powodu tego że teraz jest przeziębiony i martwię się czy nie jest to coś poważnego. Jeśli chodzi o jedzenie, w miarę możliwości zapewniam mu to co potrzeba. Zawsze ma czystą wodę, suchy i mokry pokarm, ale nie mam pieniędzy na kwestie medyczne, przynajmniej w podstawowym zakresie...
Nie mam też możliwości pożyczenia na te wizyty.
Koszt wizyty w lecznicy w której już był, to około 70 zeta, a na jednej się nie skończy i jeszcze kwestie obsługi itd. Jak ktoś chodzi regularnie to wie jaka to kasa. Zatem proszę każdego, kto ma jakieś możliwości, namiary, numery na weterynarza który zechciał by przebadać malucha, zaszczepić itd. Nie z potrzeby portfela a serca, będę mu bardzo zobowiązana:):):):)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

oŻeszek

• Raczkujący bywalec
  • **
  • z kotem w głowie i nie tylko :)
Odp: ŁOSOŚ W POTRZEBIE !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2012, 01:23:04 pm »
poszukaj jeszcze pomocy wśród ngo'sów

i nie przejmuj się tak bardzo, mój pierwszy kot urodził się i wychował pod lasem, a w życiu nie był odrobaczany i nic się nie stało ;)

łosoś4

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2012, 08:28:12 pm »
dzięki za radę, z tym że nie wiem co znaczy owe słówko ;)
a co do kota to żyje chociaż:) mój co prawda że wsi lae chce dla niego jak najlepiej...

łosoś4

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2012, 09:12:14 pm »
sorry małe zaćmienie, duże zmęczenie. Na stronach tych org, cosik można znaleźć ale raczej nic w kierunku pomocy tego typu...

oŻeszek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2012, 11:13:53 am »
Przepraszam, mogłam Ci od razu napisać Non Governmental Organization ;)
Tutaj masz na przykład spis niektórych, posprawdzaj sobie: http://www.czarnaowca.org/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=

Powodzenia!

łosoś4

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2012, 08:17:59 pm »
Hej.

Bardzo dziękuję za info. Właśnie sprawdziłam co i jak i napisałam do jednej z fundacji. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Jeszcze raz dziękuję za info. Jak będę mieć info czy coś mogą pomóc, to na pewno to opiszę.:)

oŻeszek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2012, 11:27:27 pm »
powodzenia!