Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Co zrobić z plamami po psim moczu?  (Przeczytany 4791 razy)

paulak

• Podglądacz
Co zrobić z plamami po psim moczu?
« dnia: Maj 08, 2013, 02:23:17 pm »
Witam, mam spory problem związany z trawnikiem w ogrodzie, a mianowicie nasz trawnik jest cały pokryty takimi całkiem sporymi, żółtymi plamami. Podejrzewam, że te plamy zostały „wypalone” psim moczem. Nie bardzo wiem co z tym zrobić, bo trawnik zakładaliśmy w ubiegłym roku, a już bardzo dużo wydaliśmy na nawozy i inne specyfiki  do odratowania go, ale niestety codziennie pojawiają się nowe plamy i przypomina to trochę walkę z wiatrakami. Stąd moje pytanie czy ktoś z Was używał tego środka i może mi powiedzieć, czy warto w to inwestować? A jeśli tak to jak z wydajnością i samopoczuciem Waszych psów, czy ten produkt im nie szkodzi  lub nie przeszkadza?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
Odp: Co zrobić z plamami po psim moczu?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2013, 03:53:51 pm »
Jeżeli chodzi o takie pozostałości po psim moczu,to faktycznie naturalnym jest swoiste wypalanie trawy. To co mogę zaproponować- odpowiedni nawóz do niej,u nas sie sprawdziło i problem przestał być uciążliwy.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Małka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2014, 08:25:56 pm »
Również miałam taki problem. Co gorsza gdy odwiedzałam z nim działkę teściowej, która przez te plamy przestała nas na nią zapraszać. W sklepie zoologicznym polecono mi dog rocks. Zdaniem sprzedawcy był całkowicie bezpieczny, nie powodował żadnych uszczerbków na zdrowiu psa, produkt zawiera dużo minerałów i jest w 100% ekologiczny. Kiedy pierwszy raz rozpuszczałam w wodzie te skały nie byłam przekonana co do ich skuteczności jednak po paru tygodniach ze zdziwieniem zauważyłam, że mocz mojego kundelka już nie wypala trawy  ;)

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2014, 04:35:50 pm »
Nie ma zaufania do takiego preparatu,wolałbym zmienić dietę lub kupić kompleks multiwitaminy dla psa przez co też jakość moczu będzie inna i nie spowoduje wypalania trawy.

cezar25

• Podglądacz
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2014, 03:57:29 pm »
ja używałam dla mojego psiurka dog rocks i był bardzo dobry!

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2014, 04:45:44 pm »
Ostatnio sporo słyszy się o tym preparacie dog rock,czy ktoś jeszcze miał z nim styczność i może potwierdzić jego skuteczność? Oczywiście im więcej opinii tym lepiej.