Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: zapach kociego moczu na meblach  (Przeczytany 4813 razy)

kalipa

• Podglądacz
zapach kociego moczu na meblach
« dnia: Październik 12, 2013, 07:52:54 pm »
witajcie, czy ktoś może mi poradzić czy usunę zapach kociego moczu z dywanu i kanapy neutralizatorem typu Ona Block? Stosował ktoś ten albo podobny produkt? Zależy mi na skutecznym rozwiązaniu, a szorowanie i pranie nic nie daje:(

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Michaszka

• Podglądacz
Odp: zapach kociego moczu na meblach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2013, 06:01:00 pm »
wiesz co ja mam w domu neutralizator zapachów pozwierzęcych AS - to taki preparat w sprayu - spryskuje się nim obsikaną rzecz i zapach bardzo szybko znika - ja mam dwa kocury, więc wiem co to znaczenie terenu, a ten preparat ratuje moje meble, bo z dywanów zrezygnowałam  już dawno ;)

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2013, 05:53:19 pm »
Myślę,ze powinein dac radę bo w końcu jest to silny neutralizator zapachu,przynajmniej na jego temat można spotkać cały szereg pozytywnych opinii na różnych forach.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Marella

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2016, 01:04:50 pm »
Może przykrywaj specjalnymi wkładami miejsca gdzie kot może się załatwić. Podobno skutkuje ocet z lawendą albo soda. Póki czuje tam zapach będzie wracał i znowu tam się załatwiał.

Clarias_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2016, 10:35:08 am »
Ocet też skutecznie zabija zapach kociego moczu,który jest przecież niezwykle intensywny,ale z preparatów o których mowa u nas np sprawdził się neutralizator Block,do tego nie jest także jest drogi,warto poszukać. 

marokus

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:56:54 pm »
Octu nie polecam, bo można zepsuć sobie meble. Po prostu trzeba je dobrze umyć to jedyna rada :) Polecam też polerowanie pronto lub czymś podobnym.

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:08:06 pm »
Mam pytanie.

Dlaczego sikają Ci po kanapie i meblach nie masz kuwety ze specjalnym żwirkiem, który pochłania zapach moczu kota?

Moje koty momentalnie nauczyły się korzystać z kuwety, fakt okazała się za mała na początku ale aktualnie jest tylko jedna kocica i to gościnnie bo nie dogaduje się z psami.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

e-akwarysta

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2016, 12:01:07 pm »
Faktycznie to dobre pytanie bo jeżeli kot nie sika do kuwety lub nie wychodzi na dwór,tylko swoje potrzeby załatwia w domu na meblach,to być może jest coś nie tak i to kwestia udania się do weterynarza,może chodzi o nietrzymanie moczu?

barbiella

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2017, 03:56:50 pm »
Często to problemy nerek itp.

moniczqa

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2017, 08:53:13 am »
Często takie zachowanie wynika ze stresu zwierzaka

Tutzi_eu

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2018, 10:31:23 am »
Tutaj mogę się zgodzić, często jest to problem związany z nerkami i najlepiej będzie jeżeli czym prędzej wykonacie odpowiednie badania w tym kierunku. Daj znać jak będziecie już po, co się okazało.

OlkaD94

• Raczkujący bywalec
  • **
    • Na Ryby
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2018, 12:48:31 pm »
Mam pytanie.

Dlaczego sikają Ci po kanapie i meblach nie masz kuwety ze specjalnym żwirkiem, który pochłania zapach moczu kota?

Moje koty momentalnie nauczyły się korzystać z kuwety, fakt okazała się za mała na początku ale aktualnie jest tylko jedna kocica i to gościnnie bo nie dogaduje się z psami.

Miałam dwa kocury i oba znaczyły teren (czyli po prostu sikały na meble, ubrania, książki). Całkowicie przestały dopiero po kastracji. Kocury nie miały żadnego problemu z nerkami. Po kastracji nie zdarzyło im się to już nigdy.