Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Witam mam Nie typowy problem z moim Reksem.  (Przeczytany 5554 razy)

Noris

• Podglądacz
Witam mam Nie typowy problem z moim Reksem.
« dnia: Październik 28, 2013, 09:57:46 pm »
Witam mam oto taką sytuacje , mam psa którego ja nie jestem pane jest nim raczej moja babcia. Mówie o tym bo kiedy byłem mały tzn mniejszy jakieś 9 lat to z moim siostrzeńcem byliśmy na tyle głupi że rzucaliśmy w jego bude jabłkami. On sobie to zapamiętał i nie lubi mnie do dziś. Mi jest bardzo przykro z tego powodu więc chciałbym jakoś zmienić relacje z tym psem, ale daje sobie nikłe szanse bo ten pies ma teraz 12 lat a ja 19 więc chciałbym zapytać o taką możliwość ludzi którzy jakoś ogarniają takie relacje POZDRAWIAM! :)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

cho_misia

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Witam mam Nie typowy problem z moim Reksem.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2013, 11:31:01 am »
Hej, nie wiem, czy masz już pomysł na swój problem albo czy ktoś doradził Ci coś fajnego. Moja koleżanka ostatnio korzystała z porad specjalisty online (bo łatwo - bez wychodzenia z domu:), bo miała problemy ze swoim labradorem. Pewnie w internecie jest ich sporo, ona znalazła swojego
Kobita jest bardzo rzeczowa, polecam! Minął czas i pies jest nie do poznania:)

kasiek6891

• Podglądacz
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2013, 07:27:32 pm »
ja próbowałabym nawiązać relację po przez wzięcie go na spacer. chociaż jak on jest całe życie przypalowany przy budzie to może nie docenić tego, albo poczuć smak wolności i czekać wiecznie na spacery. moim zdanie potrzeba po prostu czasu. odzyskania zaufania. trzymam kciuki

Piratka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2014, 01:26:39 am »
Relacje budujemy z psem głównie przez spędzanie czasu na wychowaniu go. Można uczyć go jakijś sztuczki (nawet jeśli jest to stary pies - po prostu może trochę wolniej się uczyć). Spacery to też dobry pomysł, pod warunkiem, że psiak potrafi chodzić na luźnej smyczy, a nie wyrywa się, ciągnie itp.

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2014, 03:36:34 pm »
Tutaj zgadzam się z powyższą opinią,potrzeba czasu aby odzyskać zaufanie utracone ze strony psa,to nie dzieje się od razu od tak sobie. Musisz uzbroić się w cierpliwość plus zastosować do powyższych rad,które prędzej czy później przyniosą skutek.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Fipot

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:09:49 pm »
Trzeba spedzać dużo czasu.

Ares_biz_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2014, 11:50:07 am »
Pies po prostu się Ciebie boi,możliwe jest aby odbudować te relacje,ale z doświadczenia wiem że nie jest to prosta sprawa,czas swoją drogą i na pewno musisz być dla niego wyrozumiały i cierpliwy. Poza tym od czasu do czasu warto kupić mu smakołyk i dobrą karmę,to pomoże, 

PannaJa

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2015, 07:38:15 pm »
Przynoś mu smakołyki ( albo jego jedzenie , oczywiście bez przesady ) , dobrym sposobem jest chodzenie do niego z osobą którą lubi , ( jeśli reaguje na komendy to twoje zabezpieczenie ) , jak się do ciebie przyzwyczai to częściej do niego choć , głaszcz go mów miłym głosem i wyprowadzaj na spacerki :) . Tak moja koleżanka zdobyła zaufanie swojego psa !

mwic

• Podglądacz
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2015, 11:20:06 pm »
Witam, ja bym zaczęła od smakołyków za "nic" , a w dalszym etapie smakołyk za "komendy" (, których po prostu pewnie będziecie się uczyć razem) - po pierwsze "do mnie " , "siad" itd - jesli pies się ciebie boi to nie każ mu do siebie podchodzić kiedy stoisz - przykucnij - mów ciepłym głosem . pozd i życzę powodzenia

Kropki-i-laty_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2015, 03:15:31 pm »
Dokładnie tak jak piszą Przedmówcy,czyli zacznij od przysmaków nawet za nic,tak aby wzbudzić sympatię u psa,następnie za komendy typu siad czy łapa,po czym dopiero otrzymuje smakołyk. Zobaczysz,że pies szybko załapie na czym to polega:)