Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: nurkowanie psa  (Przeczytany 2865 razy)

Iwonastepka

• Podglądacz
nurkowanie psa
« dnia: Grudzień 28, 2015, 06:25:49 pm »
Czy wasze pieski lubią nurkować za piłką? Mój powinien za tym przepadać a jakoś olewa? Zastanawia mnie to, a bardzo mi się podobają fotki kiedy pies nurkuje pod wodą, nawet kupiłam specjalny kalendarz o takich nurkujących szczeniakach i wisi u mnie w kuchni.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Clarias_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: nurkowanie psa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2016, 03:52:38 pm »
Szczerze mówiąc nam jeszcze się to nie zdarzyło,sunia uwielbia zabawy z piłką,ale żeby nurkować za nią pod wodą to już osobna kwestia,psy z reguły unikają wody.

julia92

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2016, 02:53:59 pm »
Witam, to, czy pies lubi nurkować zależy przede wszystkim od psa. Mój bardzo lubi pływać, i jak najlepiej by w ogóle nie wychodził z wody. Jednak bardzo nie lubi gdy woda naleje mu się do wody, a więc o nurkowaniu nie ma mowy. Jednak wielokrotnie widziałam inne pieski, które nurkują pod wodę.  8)

Misiu99

• Podglądacz
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2016, 04:23:09 pm »
Czy wasze pieski lubią nurkować za piłką
...a nie jest to tak z psami, że nie powinny zanurzać uszu?

psy z reguły unikają wody
Mój wodę lubi jednak tylko pływa... ^^

monikacicha90

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2017, 04:34:03 pm »
Nie, mój nie przepada za nurkowaniem. Lubi sobie od czasu do czasu popływać, ale żeby od razu nurkować, to już nie bardzo

nefere222

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:18:54 am »
Jeśli chodzi o nurkowanie psów, to duże znaczenie ma rasa oraz ułożenie uszu. Przykładowo labradory, spaniele i nowofundlandy świetnie nurkują, zakrywając przy tym mechanicznie nos i uszy. Są też psy, które za nic w świecie nie wejdą do wody, nie mówiąc nawet o nurkowaniu. Mój samoyed uwielbia pływanie i wskakuje do wody zawsze wtedy, kiedy jest ku temu okazja. Pamiętam, żeby po każdej kąpieli oczyścić mu uszy. Dzięki temu jesszcze nigdy nie wdała się żadna infekcja.

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2017, 10:25:53 am »
Tutaj pełna zgoda, chyba najwięcej zależy od rasy psa, bp np: Owczarek Niemiecki nie jest tak skłonny i chętny do nurkowania jak Nowofunland który uwielbia pływać i nie sprawia mu to żadnej trudności. Pływanie można także wytrenować ze swoim psem, trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać.

Growesznia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2017, 01:36:12 pm »
W sumie żaden z moich psów nigdy nie poszedł nurkować - lubiły zawsze pływać ale bez takich szaleństw ;)

Gabryśka20

• Podglądacz
    • http://www.alumex.biz.pl/pl/artykul/radaway-poznan/31/247.html
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2017, 04:30:02 pm »
Przy mojej to nie da się nawet kwiatków w ogródku podlać, bo jak tylko podchodzę do węża, wpada w istny szał. Cieszy się na widok wody, jak szalona, biega za strumieniem, szczeka na niego, próbuje ugryźć. Jak zrobi się cieplej zamierzam zabrać ją nad jezioro i wypróbować jej możliwości.

kazik

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2018, 02:08:17 pm »
Mój pies panicznie boi się wody.

Renia951

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2018, 09:44:12 am »
Mój pies nie przepada. W lecie wejdzie, popływa chwilę, ale nie nurkuje. W sumie to nawet nigdy nie zaobserwowałam, żeby to robił...

Tutzi_eu

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2018, 10:38:33 am »
Są psy które uwielbiają wodę oraz kąpiel, natomiast są również takie rasy które po prostu boją się wody. Nie zmuszajmy psów do nurkowania czy kontaktu z wodą jeżeli same nie wykazują takiej inicjatywy.