Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Choroba czy nie?  (Przeczytany 2338 razy)

tycia

• Podglądacz
Choroba czy nie?
« dnia: Luty 29, 2016, 10:26:27 pm »
Cześć, mojemu pieskowi Shi-tzu zaczęły wylatywać kępkami z 2 miejsc włosy. Bardzo go to denerwuje i się ciągle drapie w tych miejscach. Co mam zrobić? Mam się bardzo martwić? Czy to jest normalne?  :'(
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.  :)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

julia92

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Choroba czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2016, 10:49:08 am »
Witam, może jest to jakaś grzybica lub choroba skóry, mój owczarek niemiecki miał kiedyś na grzbiecie takie miejscu, z którego zaczęła wypadać mu sierść i ja drapał, okazało się, że złapał jakąś własnie chorobę skóry, warto iść do weterynarza, na pewno skończy się na maści. 

e-akwarysta

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2016, 11:56:23 am »
Nie można wykluczyć np alergii czy uczulenia,stad też wypada mu sierść. Jaką karmę podajesz swojemu pupilowi? Proponuję czym prędzej udać się z nim do weterynarza.

kiciulka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2017, 06:21:40 pm »
Najlepiej będzie kiedy pójdziesz z psem do weterynarza  :-*

ElzbietaKorcz

• Raczkujący bywalec
  • **
    • Kanapy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2017, 12:19:15 pm »
Przyczyn wypadania sierści bądź włosów u psów może być wiele. Mogą to być problemy związane z dietą, nieprawidłową pielęgnacją, problemy zdrowotne bądź behawioralne związane ze stresem i depresją. Aby postawić prawidłową diagnozę proponowałabym wybranie się do dobrego weterynarza jeśli dany problem trwa dłużej lub pojawia się cyklicznie.

KingaMoris

• Podglądacz
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2017, 04:59:11 pm »
Może to wskazywać na problemy z tarczycą ale lepiej udać się do weterynarza.

_____________________________ _____________________
black coffee table

szyling

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:46:11 am »
hej, ja mam inny problem. Mój pies od pewnego czasu ma dziwny kaszel- najpierw lekarz go leczył na anginę, opuchlizna w pysku zniknęla, ale kaszel pozostał. Mial też robioną sonde - w zołądku wszystko w porządku. Nie wiem już co robic :/

ElzbietaKorcz

• Raczkujący bywalec
  • **
    • Kanapy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2017, 10:11:14 am »
hej, ja mam inny problem. Mój pies od pewnego czasu ma dziwny kaszel- najpierw lekarz go leczył na anginę, opuchlizna w pysku zniknęla, ale kaszel pozostał. Mial też robioną sonde - w zołądku wszystko w porządku. Nie wiem już co robic :/
Może to są powikłania po anginie lub wywołane wprowadzeniem sondy. Byłaś z tym u weterynarza? Przyczyna kaszlu może być również spowodowana chorobą układu oddechowego, a  w niektórych przypadkach w układu sercowo-naczyniowego. Nie jest ekspertem, ale warto udać się do specjalisty, który przyjrzy się temu kaszlowi.

Rikoland_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2017, 08:42:56 am »
W zasadzie każda diagnoza jest tutaj możliwa, polecam po prostu udać się do weterynarza i to czym prędzej, bo taki obrzęk może wywołać dodatkowe powikłania.

Molinezja

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2017, 06:04:43 pm »
ja bym sie wybrala do lekarza bo nie wiadomo jaka jest przyczyna.. u nas na oslabiona wypadajaca siersc zadzialal vetoskin od vetexpert. juz po kilku dniach roznica byla ogromna..

Psiabuda_com_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:57:20 am »
Na własną rękę nie podawaj tego preparatu, najlepiej skonsultuj się z weterynarzem jak zresztą mowa o tym powyżej. Przyczyn słabej i wypadającej sierści może być wiele, w tym oczywiście zła karma.

Panaqua_eu

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:53:28 am »
W takich przypadkach kiedy nie jesteśmy pewni co się dzieje z naszym psem, należy w każdym przypadku udać się do weterynarza, a nie czekać na odpowiedzi na forum!