Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Dlaczego portale społecznościowe miłośników zwierząt nie przyjmują się?  (Przeczytany 2254 razy)

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
Witam

Jakiś czas temu przymierzałem się do zrobienia portalu nie tylko dla psów ale dla wszystkich  miłośników zwierząt i pisałem o tym na forum ale obserwując internet widzę iż wszystkie portale, które były do tej pory uruchomione nie przetrwały, są martwe.

Jak sądzicie dlaczego tak się stało, czy miłośników zwierząt jest tak mało że nie rozwija się społeczność i więź przyjaźni?

Cały czas mam ochotę na zrobienie portalu ale nurtuje mnie pytanie. Czy warto?

Czy jest w ogóle sens robić kolejny portal, który też nie przetrwa?

Kolejnym pytaniem jest to czy problem tych portali byli nieśmiali użytkownicy czy raczej możliwości nawiązania przyjaźni  oferowane przez taki portal dla miłośników zwierząt.

Proszę o radę co o tym wszystkim sądzicie.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

julia92

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Dlaczego portale społecznościowe miłośników zwierząt nie przyjmują się?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2016, 10:22:49 am »
Witam, według mnie warto!!

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2016, 11:41:22 am »
A czy możesz napisać coś więcej dlaczego uważasz że warto i co Twoim zdanie powinien mieć taki portal.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

julia92

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2016, 10:39:41 am »
Według mnie porady dotyczące zwierzaków, nowe produkty dostępne w sklepach, jak sobie radzić z problemami chorobowymi, takimi jak wymioty biegunka itp. Warto by było także wpominać o promocjach, gdzie tanie kupić karmę itp. Poza tym konkursy także by były fajną opcją, a dzięki nim by zdobywać można nowych followersów

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2016, 03:59:41 pm »
Też tak myślałem że to wystarczy ponieważ wymienione przez Ciebie opcje były dostępne w innych portalach.

Ciekawostką w jednym była możliwość umawiania się na wspólne spacery z pieskami ;) wspólne randki ;)

Ta opcja bardzo mi się podobała ale niestety ona też nie pomogła aby portal przetrwał.

Więc dlatego cały czas się zastanawiam gdzie tkwi błąd w portalach czy w nas we właścicielach zwierząt?

Jeśli w portalach to mogę się postarać zrobić coś innego jeśli mi się uda oczywiście nie bez Waszej pomocy.

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2016, 06:41:36 pm »
Zacząłem pisanie ;)

Jednak na pierwszy ogień poszedł serwis ogłoszeniowy jestem gdzieś na 70% będzie potrzebna pomoc w celu testowania serwisu więc poszukuję ochotników.

Po ogłoszeniach wezmę się za podstawowy profil użytkownika i co kolejne to już chciałbym abyście mi podpowiedzieli ponieważ chciałbym aby serwis powstał wspólnymi siłami czyli Wy piszecie co chcecie a ja to robię ;) oczywiście powiem jakie mam pomysły ale może jakaś dyskusja cy cuś.

e-zwierzaki.pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2016, 04:33:33 pm »
Cześć,

wiesz co ?

Wg mnie to się nie przyjmują te które są prowadzone przez osoby nie mające wiele wspólnego ze zwierzętami.

Do sukcesu dla takiego portalu potrzebne są trzy rzeczy:
1. Element biznesowy - gdzieś z tyłu projektu trzeba mieć z tego finansowanie bo bez wsparcia finansowego żaden projekt się nie utrzyma.
2. Grono osób - pasjonatów zwierząt czyli osoby, które posiadają zwierzęta ale również są świadome, że niewiedza powoduje krzywdy zwierząt i należy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem -  jest to element doświadczenia ale bezinteresownego i bardzo cennego. Widzę często na forach wpisy w stylu "pies powinien myć zęby bo mu wypadną a szczoteczkę i pasę kupisz u mnie ... :(" - niewiarygodne i nie do końca prawdziwe.
3. Osoby znające się na sprawach technicznych - potrafiące jakimś CMS zarządzać itd.

I najważniejsze, każda z tych osób musi być zaangażowana ale nie licząc na jakikolwiek zarobek i wtedy to wyjdzie.

pozdrawiam, jak coś pisz na maila

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2016, 04:48:08 pm »
Jak tylko dokończę te ogłoszenia na tyle aby dało się dodawać, edytować i pokazywać to uruchomię domenę i resztę części serwisu będę robił i uruchamiał wspólnie z Wami.

A tak na marginesie to co powiedzie o nazwie dla serwisu:

Pupilaki

i domenie pupilaki.pl

monika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:26:35 am »
Taki portal to fajna sprawa, jednak myślę że każdy miłośnik zwierząt zaglądnie kilka razy na taki portal i już nie wraca. Wiernych osób będzie z pewnością bardzo mało. Myślę że niewiele jest osób poświęcających część swojego wolnego czasu na czytanie o zwierzętach. W poszukiwaniu kosmetyków czy produktów do pielęgnacji zwierzęcia taki użytkownik pewnie zwróci się do wyszukiwarki, przeczyta opinie i zakupi produkt. Na tym się kończy. Pomysł fajny, jednak uważam że skończy w ostateczności jak wszystkie inne.

Milena

• Podglądacz
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2016, 11:40:38 am »
Nie wiem czy nadal chcesz rozwijać taki portal, ale ja znam portal, który prosperuje. www.pupil.pl jest aktywny (przed chwilą sprawdzałam - żeby nie pisać w ciemno)
Tam chyba nie można umawiać się na spacery, ale jest coś takiego jak karta meduczna online, gdzie sobie możesz wszystko zapisywac.