Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Zachowanie dużego psiaka względem szczeniaczka.  (Przeczytany 1155 razy)

mgordylox

• Podglądacz
Zachowanie dużego psiaka względem szczeniaczka.
« dnia: Czerwiec 03, 2016, 07:45:03 pm »
Przygarnęłam dziś pod swój dach małego szczeniaczka. Wyszło to dość niespodziewanie, ponieważ nie zastanawiałam się zbyt długo ze względu na to, że pilnie szukał domu. Sama mam jeszcze drugiego dwuletniego psiaka. Jest niezle rozpieszczony, gdy zobaczył nowego członka rodziny popadł w agresję. Po chwili jednak uspokoił się i starał się obwąchać małego, po czym szczeniak go ugryzł w nosek i sam zaczął szczekać  xd Nie wiem co robić, uspokoiłam oba psiaki, teraz jest już lepiej jednak z agresji doszło do małych zaczepianek, wiecie w stylu rzucanie się, dzikie ruchy, nie wiem jak to opisać  ;D Mimo że to dobry znak, obawiam się że duży psiak może wystraszyć małego, coś mu zrobić, bo jednak jest znacznie większy, tak samo mały może wzbudzić w nim większą agresję. Po prostu nie wiem jak to wszystko dalej ma się potoczyć. Jak przyzwyczaić dużego psa do nowego członka rodziny - małego psiaka? Mega potrzebuje jakiejkolwiek porady. ::)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
Odp: Zachowanie dużego psiaka względem szczeniaczka.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2016, 10:24:12 am »
Powoli pieski przyzwyczają się do siebie, musisz im teraz poświęcać sporo czasu aby mały się zaaklimatyzował, na pewno pomoże w tym zabawa.

U mnie psy zaprzyjaźniły się z kotami to w Twojej sytuacji też nie będzie najgorzej.

Najważniejsze to obserwować ich zachowania i reagować odpowiednio.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
Odp: Zachowanie dużego psiaka względem szczeniaczka.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:21:48 am »
Zgadza się, teraz daj pieskom czas aby mogły się ze sobą oswoić oraz poznać, oczywiście obserwuj ich zachowania i w razie sytuacji stykowych od razu reaguj. A napisz jeszcze jak odbywa się karmienie, czy nie ma wtedy agresji ze strony jednego z nich?