Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: karma suszona czy ekstrudowana?  (Przeczytany 1932 razy)

muminka

• Raczkujący bywalec
  • **
karma suszona czy ekstrudowana?
« dnia: Listopad 24, 2016, 10:39:31 pm »
Cześć! jaką karmę podajecie swoim psom? Chodzi mi bardziej o proces produkcji. Czy w ogóle zwracaliście na to uwagę?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Ewelina27

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: karma suszona czy ekstrudowana?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2016, 01:56:36 pm »
Witaj. Podaje vollmers crossies, która ma zawartość miesa suszonego 31,5%. Tutaj szczegóły karmy i skład https://www.vollmers.pl/oferta/more/27.html  podaje ją od kilku miesięcy i pieskowi smakuje, nigdy nie miał problemów z jedzeniem czy zdrowiem, a karma jest tania i zdrowa :) Podaję ją czasem też na mokro z dodatkiem wody.

muminka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2016, 09:06:33 pm »
ok, ale nie widzę nigdzie informacji czy ta karma jest suszona czy ekstrudowana?

pomalowana

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2016, 01:11:34 pm »
jeśli zależy ci na karmie suszonej to np. sancani http://www.sancani.pl/. Za producentem: "Specjalny proces produkcji oparty na wykorzystaniu tradycyjnych urządzeń masarskich oraz powolne suszenie karmy w temperaturze do 90°C sprawia, że nasze chrupki zachowują niemal wszystkie właściwości odżywcze surowców, z których powstają.". Ja swojemu psiakowi podaje tylko karmę suszoną, ekstrudowana to według mnie syf

pomalowana

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2016, 09:40:21 pm »
a to jeszcze dodam zdjęcia ;) tak mój piesek czeka jak nakładam mu jedzonko i jak zajada się karmą :D

muminka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2016, 07:21:24 pm »
ok, dzięki! ale pozować psinka to chyba nie lubi ;) hehe

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2016, 10:25:45 am »
Piękny piesek, nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować :) A z ciekawości zapytam: jaką karmę mu podajcie? Tą która opisujesz powyżej?  Bo polecam zerknąć także do nas, gdzie pomożemy podczas wyboru optymalnej karmy, wartościowej w wiele składników odżywczych.

pomalowana

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2016, 06:49:43 am »
tak, jesteśmy na etapie farmy sancani :)

Petservice_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2017, 09:38:09 am »
W takim razie daj znać za jakiś czas jaka jest Twoja opinie na jej temat, mam nadzieję iż się nie rozczarujecie, poza tym w kwestii dobrych i sprawdzonych karm o pewnym składzie, to mogę zaprosić także do nas, gdzie wybór jest bardzo szeroki i w razie pytań chętnie pomożemy, doradzimy :)

bessos

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:29:27 am »
Ja wybieram karmę suszoną, a że mamy buldoga francuskiego, to sięgamy po produkt dedykowany specjlanie tej rasie. Weterynarz polecił karmę Royal Canin French Bulldog Adult. Hurotow zamawiamy w sklepach online, bo jest taniej:  https://www.maxandmrau.pl/product-pol-422 . Karma sprzyja zachowaniu masy mięśniowej, ułatwia trawienie itp. To wartościowy posiłek dla psa.

Psiabuda_com_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2018, 11:58:43 am »
Jeżeli chodzi o wybór dobrej i godnej polecenia karmy która bezie w 100% bezpieczna dla naszych pupili, to polecam zwrócić uwagę na jej skład i wybrać takie karmy jak Acana, Brit czy 1st Choice- zbierają wiele pozytywnych opinii i uważam, ze warto.