Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Dolegliwości trawienne u suczki  (Przeczytany 8169 razy)

hurquil

• Podglądacz
Dolegliwości trawienne u suczki
« dnia: Kwiecień 11, 2012, 10:52:05 am »
Moja suczka w tym roku skończy 5 lat. Martwię się, ponieważ co jakiś czas wymiotuję samą żółcią, nie resztkami pokarmu. Moi rodzice myślą, że to z powodu złego odżywiania. Dostaje pełną miskę kaszy jęczmiennej z mięsem, wątrobą lub smalcem raz dziennie i wodę do oporu. Osobę, którą podobny problem kiedyś dotyczył, proszę o pomoc.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
Odp: Dolegliwości trawienne u suczki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2012, 12:44:34 pm »
Podobno co jakiś czas psu może odbić się tak i to nic złego może być to oznaka zatrucia, zbyt dużej ilości spożywanego jedzenia lub zbyt małej. Nieregularnego karmienia, żarcia przez psa co popadnie.

Jednak jeśli jest to często to  nie pozostaje wtedy nic innego jak zadzwonić do weterynarza nieraz wystarczy telefoniczna konsultacja nie trzeba od razu umawiać się na wizytę.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

agatik

• Podglądacz
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2012, 10:52:59 pm »
moja Bulma raz w miesiącu, może rzadziej, może częściej, nie jestem w stanie tego określić bo pewnie dzieje sie tak pare razy w roku, , wymiotuje samą żółcią. Nagle jednego dnia, kilka razy pod rząd w krótkim odstępie czasu. takie małe żółte plamki zostają, z małymi czasem bąbelkami. powietrze w slinie i żółci

z tego co ja wiem to piesy tak mają, się oczyszczają, bo włos bo kłos, bo my też bekamy ;)

no i wiadomo, trzeba trzymać prawidłowe  granice zdrowego rozsądku. jeśli sie robi dziwnie, ze piesek nie je, nie pije to wiadomo że trzeba szukać pomocy

Nataliaa ;)

• Moderatorska Fala
  • Raczkujący bywalec
  • Bo w życiu nie chodzi o to, by sympatię zdobywać..
    • Status GG
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2012, 03:33:47 pm »
Moja dwuletnia suczka też tak ma. Około raz w miesiącu wymiotuje żółcią. Poinformowaliśmy o tym weterynarza, który powiedział że to normalne, a pies tak oczyszcza sobie żołądek ;)
Nic nie ogrzeje serca tak, jak zimny psi nos <3

2karma_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2012, 12:22:25 pm »
A co dokładnie jej podajecie,jaką karmę? Może jest na specjalnej diecie i stad te problemy żołądkowe lub też coś jej zaszkodziło. Skoro weterynarz powiedział,ze póki co nie ma się czym martwić,to chyba tak jest. Ale obserwuj pilnie sytuacje.

wikunia

• Podglądacz
    • tanie rozmowy telefoniczne
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2012, 02:48:11 pm »
Mój pies też miał problemy jak dawaliśmy mu karmę ze smalcem więc może psy źle tolerują smalec?

2karma_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2013, 06:32:57 pm »
Smalec jest tłusty,a z tego co wiem to nie zaleca się podawania tłuszczy w czystej postaci psom wiec prawdopodobnie to mogło tutaj zaszkodzić,ale warto poradzić się dobrego weterynarza.

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2013, 05:59:35 pm »
Smalec zdecydowanie odpada i niewykluczone ze to właśnie on powodował odruch wymiotny. Jeżeli wątek jest jeszcze aktualny to daj znać jak teraz czuje się sunia. Czekamy na Twoja odpowiedź.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

pomalowana

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2017, 09:59:07 pm »
przede wszystkim ja bym najpierw zmieniła dietę. Zacznij podawać psu coś mniej obciążającego, coś lekkiego i naturalnego jak np karmę sancani. Myślę, że psiakowi po prostu nie służy ten smalec i kasza

nefere222

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:27:24 am »
Moim zdaniem na wszelki wypadek warto zrobić badania pod kątem wątroby, szczególnie AspAT i AIAT, a także badanie poziomu amoniaku. Nie zaszkodzi również USG. Mój pies też wymiotował żółcią, ale powodem okazało się ciało obce w żołądku - niestrawiona łupinka orzecha włoskiego. Gamoń postanowił zjeść go praktycznie w całości ;)

Petshooop_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2017, 09:20:06 am »
Oczywiście badania o których piszesz powinien bezwzględnie przeprowadzić lekarz i to czym prędzej widząc takie objawy u Twojej suczki, a poza tym druga kwestia to zdecydowana zmiana diety oraz karmy, sprawdź np: te wysokiej klasy premium OBT, chwalone na wielu forach.