Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności:

Autor Wątek: Jak kosztowny jest wyjazd z psem do Czarnogóry?  (Przeczytany 19291 razy)

sallatta

• Podglądacz
Jak kosztowny jest wyjazd z psem do Czarnogóry?
« dnia: Lipiec 05, 2012, 05:10:23 pm »
Hej:)
Jade z psem a przynajmniej chce jechac z psem do Czarnogóry. Mój "ulubiony" weterynarz powiedział, że pies musi posiadac zgode ambasady czarnogóry(zgodnie z wzorem świadectwa psa ) oraz powiadomic inspektorat wet. Pies to york i posiada aktualne szczepienia, paszport a co z tym idzie czip .Pies był juz w Bułgarii i nie było zadnego problemu... wtedy też sie wysłuchałam co pies musi przejść zeby tam pojechac...
Zabieraliście jakiekolwiek zwierzeta do Czarnogóry? Co musi mieć? Jakie wymogi?Dodam ze na stronie inspektoratu NIC A NIC O TYM NIE MA! Prosze o pomoc... Jak pies zostanie to sie zapłacze :(

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

ojeja

• Raczkujący Gadacz
Odp: Jak kosztowny jest wyjazd z psem do Czarnogóry?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2012, 09:31:09 pm »
może spróbuj poszukać w necie tematu odnosnie wyjazdu do w/wymienionej, albo zadzwoń do związku kynologicznego, może tam będą wiedzieć
Psy sprawiają ból jedynie wtedy gdy odchodzą ...
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa ;)

2karma_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2012, 12:29:03 pm »
Mi ciężko odpowiedzieć na to pytanie,wiem że nie wszędzie da się podróżować z pieskiem, ale o szczegóły zapytaj takze na lotnisku,jak to wygląda pod tym względem.

janinka

• Podglądacz
    • http://domywdrewnie.pl/kontakt
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2013, 12:34:16 pm »
Ja byłam z yorkiem w Chorwacji i oprócz paszportu nic więcej nie było porzebnr ale nie wiem jak to jest w przypadku Czarnogóry, zapytaj weta powinien wiedzieć

Admin

• Administrator
  • Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2013, 07:43:59 am »

Jak wyrobić paszport dla psa?

1. Paszport dla psa, kota lub fretki ważny jest wyłącznie na terytorium Unii Europejskiej oraz państw takich jak Andora, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Szwajcaria oraz Watykan.

2. Przed wyrobieniem paszportu dla psa musimy nadać mu numer identyfikacyjny. Psa można oznakować na 2 sposoby: poprzez wszczepienie mikroczipu lub za pomocą tatuażu. Nadanie psu identyfikatora zależy od Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt (www.identyfikacja.p).

3. Paszport dla psa można dostać u lekarza weterynarii. Koszt paszportu to około 51 zł jednak do tej kwoty należy doliczyć również cenę za szczepienia konieczne do wyrobienia paszportu (szczepienie przeciwko wściekliźnie).

4. Kraje takie jak: UK, Irlandia, Szwecja i Malta mają dodatkowe warunki jeśli chodzi o przewóz zwierząt. W tych państwach oprócz zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie nasz pupil powinien również posiadać zaświadczenie o leczeniu przeciw bąblowicy, zaświadczenie o zabiegu przeciw kleszczom oraz dodatkowe badania potwierdzające skuteczność szczepionki przeciwko wściekliźnie.

Wskazówki

• Wymogi dotyczące zdrowia zwierząt, stosowane do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym uregulowane są rozporządzeniem (WE) NR 998/2003 Parlamentu Europejskiego i rady z dnia 26 maja 2003 r (link poniżej).
  • Psy i koty poniżej 3msc nie mogą wyjeżdżać za granicę ponieważ nie mają jeszcze szczepień przeciwko wściekliźnie.

Jeśli jedziesz samochodem osobowym to w 90% przypadków nikt nawet nie zwróci uwagi na psa.

Z reguły warunki transportu zwierząt w UE nie są skomplikowane. Przepisy dotyczące psów, kotów i fretek są takie same i mówią, że zwierzę powinno posiadać:
- elektroniczny chip lub tatuaż,
- ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie,
- paszport zwierzęcia domowego.
Inne zwierzęta przewożone są zgodnie z prawem krajowych poszczególnych państw UE.

Paszport dla psa

Jakie warunki należy spełnić, aby wyrobić psu paszport? Po pierwsze zwierzęciu należy nadać jego numer identyfikacyjny. Oznakować psa można na dwa sposoby: poprzez tatuaż bądź wszczepienie mikrochipu. Nadanie identyfikatora, zależy od decyzji Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt.
O paszport dla psa można starać się u uprawnionego weterynarza. Pamiętajmy, że nasz pupil musi mieć ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Paszport dla psa ważny jest do końca życia zwierzaka.

Z paszportu dla psa nie mogą korzystać osoby podróżujące z państw nie będących członkami Unii, a to dlatego, że ich przepisy dotyczące wścieklizny mogą być niezgodne z przepisami unijnymi.
Aczkolwiek kraje, w których przepisy te są zgodne z normami unijnymi mogą korzystać z paszportu dla psa. Do tych państw zaliczamy m.in.: Monako, Norwegię, San Marino, Islandię czy Szwajcarię.
Pamiętajmy, że szczeniaki, które nie miały jeszcze szczepienia przeciwko wściekliźnie, nie powinny podróżować za granicę.

Pies w pociągu

W przypadki podróżowania z psem pociągiem, należy pamiętać, że powinien on być pod opieką osoby pełnoletniej. Zwierzę powinno też być na smyczy i mieć założony kaganiec. Pamiętajmy też, że jeśli innym podróżnym nie odpowiada towarzystwo naszego pupila, musimy przenieść się do innego przedziału. Naszym obowiązkiem jest też zachowanie czystości po psie oraz pilnowanie, by nie zakłócał on spokoju.
Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania.

2karma_pl

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2013, 06:41:37 pm »
No i już wszystko jasne- potrzebny będzie w tym wypadku Paszport,ale dziwne że np już podróżując do Szwajcarii nie jest wymagany,to dla mnie było akurat zaskoczeniem.

Mapi

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2013, 08:45:51 am »
a jak przewozicie psy w samochodach? bo mój jest jeszcze mlody, bardzo ruchliwy i powiem szczerze, ze czasem jest to problemem. :) ja mam auto Ford, do tego jeszcze dziecko w siodełku, wiec trzeba go pilnować. :)

GlodnyZwierzak_pl

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2013, 02:13:21 pm »
Jeżeli chodzi o przewóz psa w samochodzie,to w przypadku mniejszych ras jest to łatwa sprawa- możesz kupić specjalną klatkę dla psa,w której będzie on spokojnie i bezpiecznie podróżował.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.