Aktualności:

Autor Wątek: Przyślij obrożę – daj psu szansę na nowy dom!  (Przeczytany 3393 razy)

zuziakasia

  • Podglądacz
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Przyślij obrożę – daj psu szansę na nowy dom!
« dnia: Lipiec 27, 2012, 11:48:55 am »
Przyślij obrożę – daj psu szansę na nowy dom!

   Schronisko w Korabiewicach powstało około 20 lat temu, powołane z potrzeby serca i z dobrych intencji przez osobę prywatną. Niestety z powodu szybko rosnącej ilości zwierząt sytuacja wymknęła się spod kontroli i zwierzęta nie miały odpowiedniej opieki weterynaryjnej oraz karmienia, co skutkowało bardzo wysoką śmiertelnością. Obecnie przebywa w nim 400 psów, 20 koni, 10 kotów i 4 niedźwiedzie.
   Coraz więcej psów w schronisku w Korabiewicach nabiera zaufania do ludzi, coraz chętniej podchodzą do nas, pozwalają się głaskać, biorą smakołyki z dłoni. W przeszłości do niektórych z nich nie wchodzono tygodniami przerzucając jedzenie łopatą przez siatkę, wiele było bitych....
   Kolejnym etapem jest nauka chodzenia na smyczy i wyjście na pierwszy spacer. Psy chcą współpracować, wolontariusze chcą pomagać - niestety, brakuje nam obroży dla wszystkich naszych podopiecznych a bieżące wydatki na karmę i opiekę weterynaryjną utrudniają nam nawet najmniejsze inwestycje.
   Chcielibyśmy, aby każdy pies miał swoją obrożę i aby nic nie stało na przeszkodzie, by mógł podziwiać świat nieprzesłonięty kratami. Przede wszystkim praca z psem na spacerze i przyzwyczajanie do kontaktu jest niezbędnym warunkiem jeśli zwierzę ma nadawać się do adopcji! Masz w domu starą, niepotrzebna obrożę? Może chcesz nam taką zafundować lub kupić i przysłać?
   Przydadzą się nam używane obroże każdego rodzaju (ale jeśli będziecie kupować to prosimy o parciane - materiałowe) dla psów małych, średnich i dużych. Ok. 120 psów potrafi już chodzić na smyczy i wychodzi na regularne spacery, w kolejce czekają następne - podaruj spacer psom z Korabiewic! Naszych podopiecznych możesz zobaczyć na stronie http://www.schronisko.info.pl

Obroże można wysyłać na adres:

Fundacja MRNRZ Viva,
03-772 Warszawa,
ul. Kawęczyńska 16/42a

Można także dokonać przelewu na ten cel na konto schroniska, z dopiskiem "obroże":

Fundacja MRNRZ Viva,
Warszawa, Kawęczyńska 16/42a;
05 1370 1109 0000 1706 4838 7319

Adopcje psów:
Małgorzata:
tel. 790 102 267
adopcje@schronisko.info.pl

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******